Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe

W sobotę (24.03.2018r.) w Orzyszu (Sala widowiskowo-sportowa) odbyły się Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka, do rywalizacji stanęło 12 samorządów. Mimo wielkiego starania i zaciętej rywalizacji Gmina Wydminy uplasowała się na 8 pozycji w klasyfikacji ogólnej igrzysk. Zwycięzcami turnieju zostali samorządowcy z Ostródy, którzy wywalczyli „złoto” w ostatniej i najbardziej spektakularnej konkurencji, jaką było przeciąganie liny.

Gminę Wydminy reprezentowało 30 osób, uczestnicy brali udział również w trójboju dla kadry samorządowej, czwórboju seniorów, slalomie unihokejowym jako konkurencji rodzinnej oraz
w bocci. Rozegrano również zacięte boje w tenisie stołowym, warcabach, szachach oraz strzelaniu
z karabinu centralnego zapłonu. Najbardziej wyczerpującymi konkurencjami, z jakimi przyszło się zmierzyć, było podnoszenie odważników, wyciskanie sztangi oraz wcześniej wspomniane przeciąganie liny.

Gmina Wydminy może pochwalić się indywidualnymi wynikami:

I miejsce – rzut granatem do celu (wójt – Radosław Król),

I miejsce – wyciskanie sztangi (Grzegorz Joka),

I miejsce – czwórbój seniorów (Grażyna Plato, Aleksander Duda, Elżbieta Sokalska, Roman Sokalski),

II miejsce – szachy (Natalia Pałdyna),

III miejsce – trójbój kierownictwa kadry samorządowej (wójt – Radosław Król),

IV miejsce – podnoszenie odważników (Grzegorz Joka),

IV miejsce – tenis stołowy (Łukasz Norr),

IV miejsce – przeciąganie liny (Grażyna Plato. Małgorzata Zabawska, Radosław Król, Jan Macina, Adam Macina, Grzegorz Joka).