WÓJT GMINY WYDMINY ODZNACZONY PRZEZ POLICJĘ

W środę 29 lipca 2020 r. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król i Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz odznaczeni zostali Medalem za Zasługi dla Policji. To prestiżowe wyróżnienie za wkład wniesiony w rozwój policji nadał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Samorządowcy otrzymali odznaczenie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji gen. Tomasza Klimka.

 Uroczyste wręczenie medali odbyło się podczas powiatowych obchodów Święta Policji przeprowadzonych na Strzelnicy Myśliwskiej w Giżycku. Tego dnia giżyccy policjanci uczcili 101. rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej oraz 95. rocznicę służby kobiet w Policji. Z uwagi na trwającą pandemię, apel miał charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności. Tradycyjnie z okazji Święta Policji wręczono wyróżnienia za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków oraz za szczególne zasługi i osiągnięcia w służbie.

– Dziękuję za wyróżnienie – mówi Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. – Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by podtrzymać wzorową współpracę. Jeszcze raz życzę komendantom, funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym naszej policji dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.    

 

Przewiń do góry