INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Super User
Kategoria:

                                                          Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że w dniach od 25 stycznia 2021r. rusza Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Osoby niepełnosprawne, mające trudności samodzielnego dojazdu do punktu szczepień będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do Punktów Szczepień zorganizowanego przez Gminę.

Rejestracja na bezpłatne szczepienie jest możliwa poprzez:  

  • dedykowaną infolinię pod numerem: 989,
  • lekarza POZ (lekarza rodzinnego),
  • Internetowe Konto Pacjenta.
Czytaj więcej: Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2
Super User
Kategoria:

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WYDMINY

 

W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego Wójt Gminy Wydminy informuję, iż dowozy dzieci do ośrodków szkolno-wychowawczych do Giżycka zostają zawieszone do końca grudnia 2020r. z możliwością przedłużenia.

Wójt Gminy Wydminy
            /-/ mgr inż. Radosław Król

Admin
Kategoria:

Procedura obsługi osób niepełnosprawnych przez Urząd Gminy Wydminy        

  1. Obsługa osób z niepełnosprawnością ruchową

Urząd Gminy Wydminy zapewnia następujące możliwości załatwienia sprawy przez osoby mające trudności z przemieszczaniem się, w tym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim:  

  1. Obsługa osób z wadą wzroku W celu udostępnienia informacji dla osób z wadą wzroku strona internetowa Urzędu Gminy Wydminy przygotowana jest do korzystania przez osoby z wadą wzroku z możliwością przełączenia na odbiór w szacie kolorystycznej o podwyższonym kontraście, z możliwością zmiany rozmiaru czcionki, sterowaniem z klawiatury.
Czytaj więcej: Procedura obsługi osób niepełnosprawnych przez Urząd Gminy Wydminy
Super User
Kategoria:

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WYDMINY

 

W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego Wójt Gminy Wydminy informuje o zawieszeniu dowozu dzieci do ośrodków szkolno-wychowawczych
na okres14 dni z możliwością przedłużenia.

Wójt Gminy Wydminy
 /-/ mgr inż. Radosław Król

Anna
Kategoria:

Zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorcom, którzy znaleźli się  w trudnej sytuacji w wyniku wybuchu COVID-19, udzielane będą na podstawie Uchwały Nr XIX/111/2020 Rady Gminy Wydminy z dnia 7 kwietnia 2020 r.

Link do powyższej uchwały oraz wzory wniosku, oświadczenia i informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych znajdują się w biuletynie informacji publicznej, na stronie: bip.wydminy.pl - w zakładce podatki i opłaty.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o zwolnienie w kancelarii Urzędu Gminy Wydminy, przesłać na adres urzędu za pośrednictwem poczty polskiej lub elektronicznie za pośrednictwem poczty elektronicznej ePUAP.