Wspaniała pogoda i atmosfera na Stadionie Miejskim w Suwałkach podczas Moich Małych Mistrzostw 2016

To druga impreza, organizowana przez byłego reprezentanta Polski
w piłce  nożnej Wojciecha Kowalewskiego; z udziałem zespołu LUKS Sport
z Kulturą ZSO Wydminy. Podobnie jak dwa tygodnie temu w Ełku, najmłodsi zawodnicy naszego uczniowskiego klubu zajęli 2 miejsce po serii sześciu zwycięstw i jednej porażce z miejscową drużyną Wigier Suwałki A.
 

 

Moje Małe Mistrzostwa to turniej rozgrywany w formule FUNino, gry w piłkę nożną na 4 bramki. Celem głównym, jest tutaj danie możliwości zdobywania przez dzieci jak największej liczby bramek. Nasz zespół, przy kontuzji kilku podstawowych zawodników, zaprezentował się wyśmienicie w stawce 12 zespołów z sąsiadujących ze sobą województw. Wygrana grupa B to nie przypadek a uzyskane wyniki dały radość nie tylko uczestnikom ale również zgromadzonym na trybunach rodzicom.

Pierwszy mecz to wygrana ze Spartą Augustów (14:13). Ten mecz przebiegał pod nasze dyktando, jednak wymknął się spod kontroli w ostatniej fazie, kiedy zawodnicy Sparty doprowadzili do remisu. W grze 1×1 honoru LUKS-u bronił, wyróżniający się
w kolejnym turnieju; Bartosz Rolnik, który pokonał swojego rywala 2:1 dając sygnał do dobrej i uważnej gry w kolejnych odsłonach. Kolejne dwa mecze to spotkania z satelickimi Akademiami 2012 z Gołdapi i Olecka (7:3 i 9:5). Kolejna wygrana daje nam udział
w półfinałowej potyczce. Rywale z Białegostoku i Suwałk również muszą uznać wyższość naszego teamu. Wygrane z Akademią Piłkarską Talent Białystok (11:7) i Wigrami Suwałki B (9:4) decydują o pierwszej pozycji w grupie dla Wydmin!

Jesteśmy w najlepszej czwórce turnieju z punktami za grupowe zwycięstwo nad Spartą Augustów. Mecz o randze półfinału z Akademią 2012 z Suwałk to kolejny popis bardzo dobrej gry w ofensywie oraz coraz liczniejsze akcje indywidualne i zespołowe. Zwycięstwo 8:3 nieco usypia waleczność i koncentracje zespołu. W finałowej potyczce skrzętnie wykorzystują to reprezentanci Wigier z zespołu A. Szybkie objęcie prowadzenia 3:0 przez miejscowych wydawało się przesądzać losy meczu. Jednak po kilku minutach to my wychodzimy na prowadzenie 5:3 i wprawiamy kibiców z Suwałk w osłupienie. Milkną trybuny. Jednak podopieczni Pawła Cichomskiego grający w finale dwoma równorzędnymi składami w ostatniej minucie ponownie zdobywają dwubramkową przewagę. Pogoń za remisem niestety nie udaje się i przegrywamy jedyne spotkanie tego wspaniałego turnieju 8:9.

Z podniesionymi głowami możemy jednak odebrać puchar, medale i nagrody rzeczowe z rąk Wojciecha Kowalewskiego, który w podsumowaniu turnieju mocno chwali zespół z Wydmin. Impreza organizowana przez Akademię 2012 z Suwałk wsparta była przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji RP oraz Polski Związek Piłki Nożnej i sponsorów.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy na turnieju w Ełku:

(U-8) Bartosz Rolnik, Kacper Grześkowicz (wyróżnienie indywidualne), Krystian Kuźmiński, Dawid Żukowski,  Dawid Waleriański (U-7) – Janek Konopko, Wiktor Ostrowski, Kamil Waleriański, Jeremiasz Michałowski i (U-6) – Filip Dziki.

Marek Ostrowski

Fot. Joanna Żukowska

{gallery}suwalki{/gallery}

Przewiń do góry