Wspaniały wynik dziewcząt z ZS Gawliki Wielkie w finale wojewódzkim „O Puchar Tymbarku”

FINAŁ WOJEWÓDZTWA XV EDYCJI TURNIEJU ,,Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

W poniedziałek, 23 marca 8 osobowa drużyna dziewcząt w kategorii U-10, z Zespołu Szkół w Gawlikach Wielkich, pod opieką nauczycieli i rodziców, skoro świt, wyruszyła na ,, podbój” Finałów Wojewódzkich XV edycji Turnieju ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbywały się w Iławie.

Nasze dziewczęta w kategorii U – 10 reprezentowały nie tylko swoją szkołę i gminę, ale również powiat giżycki. Zawodniczki, trenerzy i rodzice nie przestraszyli się nieprzespanej nocy i dość chłodnego poranka, i godnie stawili się na płycie stadionu. W miarę, jak rosła temperatura powietrza, rosła też temperatura zmagań futbolowych, a zapał zawodników udzielał się wszystkim dookoła. Atmosferę podgrzewał biegający między boiskami Kubuś. Najważniejsze jednak działo się na boiskach. Tam mieliśmy pokaz dobrej zabawy, radości z gry, ale przede wszystkim wysokich umiejętności piłkarskich młodzieży. Drużyna nasza po uroczystym otwarciu zawodów jako pierwsza w swojej grupie rozegrała mecz z drużyną z Elbląga, w którym jeszcze nie doceniając swoich umiejętności, wywalczyliśmy tylko remis 1:1. W następnym meczu zwycięstwo 3:1 z przeciwniczkami z Waśniewa-Grabowa , wniosło do drużyny ogromną wolę walki w dalszych meczach. Na wyjście z grupy pozwoliło nam zwycięstwo z kolejnym zespołem z Nowego Miasta Lubawskiego, gdzie w końcówce meczu, po pięknym strzale Oli Hanczaryk, mieliśmy 1:0, wyszłyśmy jako nr 1 z grupy i dostałyśmy się w fazę ćwierćfinałów. Poobiednia sjesta i szaleństwa z Kubusiem, trochę rozleniwiły i zdekoncentrowały nasz zespół. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Za kolejny mecz otrzymaliśmy 3 punkty, co pozwoliło wejść nam do fazy pucharowej i powalczyć o 3 miejsce. Tutaj jednak mimo wielu starań i ciężkiej walki musiałyśmy uznać wyższość koleżanek z SP Gotkowo.

Czwarte miejsce, które zapewniłyśmy sobie, jest bardzo wielkim sukcesem i radością nie tylko dla zadowolonych dziewczynek, które jeszcze długo po zakończonych meczach przeżywały najciekawsze momenty rozgrywek, ale również dla opiekunów, a przede wszystkim dla rodziców, którzy cały czas wspierali ich swoim doświadczeniem i radą. Dziewczynki, które z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do turnieju, swoją postawą na boisku udowodniły wielką wolę walki i posiadane już walory piłkarskie. Podziękowanie za pomoc w udanym wyjeździe składam pani Ewie Idek oraz rodzicom, a w szczególności panu Dariuszowi Zajkowskiemu i panu Ryszardowi Hanczarykowi za bezpieczną podróż do Iławy i wieczorny powrót do domu.

Reprezentacja SP Gawliki Wielkie: Julia Urbanowicz – kapitan, Marta Zajkowska- bramkarz, Dominika Caryk, Kinga Kulas, Natalia Rejs, Aleksandra Hanczaryk, Julita Gąsecka, Ramona Malesa.
{gallery}sport/tymbark/final_2015{/gallery}

Olga Krupa

Przewiń do góry