WSPANIAŁY WYSTĘP WYDMINIANEK W WOJEWÓDZKIM TURNIEJU KINDER + SPORT 2015 W MINI PIŁCE SIATKOWEJ „2” DZIEWCZĄT W KĘTRZYNIE

200 UCZESTNICZEK, 80 PAR  (2 OSOBY+ 1 REZERWOWA) I REWELACYJNE III MIEJSCE DZIEWCZYNEK Z WYDMIN.

28.03.2015r. w Kętrzynie odbył się jeden z największych turniejów eliminacyjnych w mini piłce siatkowej „2” dziewcząt. Duża frekwencja spowodowała, że  mecze grupowe odbywały się na 8 boiskach. Zespoły z pierwszych miejsc awansowały od razu do 1/16 turnieju + 6 drużyn z  II miejsca. Awans wywalczyły sobie dwa zespoły z Wydmin (1 i 2), które reprezentowały świetną grę w pierwszej fazie turnieju.

Wygrana w grupie z zespołami z Ełku i Kętrzyna oraz Mrągowa i Ełku dały nam awans do 1/16 turnieju. Czołowa dwójka w tej fazie turnieju pokonała zespół z Pasymia i tym samym awansowały do 1/8, tam dziewczęta po wspaniałych zagraniach z łatwością poradziły sobie z Piszem. 1/4 to zacięta gra z zespołem z Olsztyna i tym razem lepszy wynik dla nas. Dostanie się do strefy medalowej to ogromny sukces podopiecznych Eweliny Ostrowskiej i Jarosława Binika, nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, tutaj dziewczynki uległy lepszemu zespołowi z Olsztyna I (jak się  później okazało zwycięzcom całego turnieju). Spotkanie o brązowy medal z Ostródą zakończył się zwycięstwem wydminianek 2:0.

Osoby reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach oraz UKS „Promień” to: 1. Dominka Pietryga, Aleksandra Dorbach 2. Gabriela Sosnowska, Daria Bachor 3. Aleksandra Sienkiewicz, Maja Dzipanow 4. Paulina Bilicka, Roksana Kuźmińska 5. Laura Szabo, Aleksandra Dargiewicz.

{gallery}sport/kinder_sport_ketrzyn{/gallery}

Przewiń do góry