Wspólnie można więcej

Mieszkańcy Siedlisk zagospodarowali teren, który przeznaczyli na miejsce do aktywnego wypoczynku. Dzięki współpracy samorządu Gminy Wydminy z sołectwem Siedliska, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Siedlisk postawiono „grzybek wypoczynkowy”, zagospodarowano teren na boisko do gry w piłkę siatkową, wydzielono piaskownicę, postawiono plac zabaw. Wszystko dzięki partnerstwu na rzecz aktywizacji sołectwa. Mieszkańcy uczcili swój sukces przy wspólnym ognisku z kiełbaskami.

Wszystko zaczęło się wiosną, kiedy to mieszkańcy Siedlisk spotkali się z Wójtem Gminy Wydminy Radosławem Królem oraz Sołtysem Siedlisk Ewą Włodkowską. Wówczas przedstawili swoje pomysły dotyczące zagospodarowania miejsca, w którym mogliby się spotykać i aktywnie spędzać swój wolny czas. Gmina obiecała pomoc. Postawiła tylko jeden warunek: to sami mieszkańcy muszą aktywnie włączyć się w zagospodarowanie terenu.
Pierwszym krokiem było przygotowanie „grzybka wypoczynkowego”. Udało się go wykonać w ramach realizowanego przez Samorząd Gminy Wydminy (GOPS) projektu „Równe Szanse”. Uczestnicy projektu odbywali warsztaty stolarskie w firmie GINES System – Witold Lula odział Tartak Wydminy. Podczas zajęć z instruktorem przygotowali materiał z drewna, który następnie posłużył do budowy „grzybka”. Kolejnym etapem było wspólne wykonanie „grzybka” przez uczestników projektu z mieszkańcami Siedlisk.
Równolegle do działań samorządu prace rozpoczęła Sołtys Siedlisk Ewa Włodkowska. W ramach funduszu sołeckiego zakupiła materiały na plac zabaw oraz zespół sprawnościowy, które również zamontowane zostały przy udziale mieszkańców. Ponadto posprzątano teren i wycięto zarośla.
Po ciężkiej pracy społecznej przyszedł czas na wspólne świętowanie. Zorganizowano ognisko z kiełbaskami, podczas którego sołtys podziękowała wszystkim za zaangażowanie na rzecz sołectwa. W spotkaniu integracyjnym udział wzięli mieszkańcy Siedlisk, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Zastępca Wójta Maria Dolecka, Kierownik GOPS Wydminy Artur Grygiencza, właściciel GINES System Tartak Wydminy Witold Lula, uczestnicy projektu „Równe Szanse”, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Siedlisk.
Zakup materiałów w celu wykonania „grzybka wypoczynkowego” dokonano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszamy do galerii
{AG}Siedliska{/AG}

 

Przewiń do góry
Skip to content