Wszyscy jesteśmy zwycięzcami

„Wszyscy jesteśmy zwycięzcami” to hasło przewodnie turnieju piłki nożnej chłopców U – 8 rozegranego w Mrągowie 22 marca br.

Silna, trzynastoosobowa reprezentacja chłopców w wieku 5 – 8 lat z LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, wraz z rodzicami; rozegrała kolejny udany turniej tym razem w mrągowskiej hali Zespołu Szkół nr 2. Ideą turnieju, było rozwijanie piłki nożnej w formie zabawowej bez klasyfikacji końcowej z wyróżnieniami dla wszystkich młodych sportowców.

 

Świetna atmosfera, kolejnego turnieju organizowanego w ramach akcji SPORT ZMIENIA MRĄGOWO od początku udzieliła się wszystkim uczestnikom rozgrywek. Licznie zgromadzeni rodzice i kibice mogli podziwiać umiejętności piłkarsko-zabawowe młodych adeptów piłki nożnej, którzy spontanicznie reagowali na brawa ze strony publiczności. Udział w imprezie wzięło sześć ekip reprezentujących Mrągowie Mrągowo, Pomarańcze Korsze i trzy ekipy z powiatu giżyckiego: Mazurską Akademię Piłkarską z Giżycka, która podobnie jak gospodarze wystawiła do gry dwie ekipy i wydmiński LUKS Sport z Kulturą.

Organizatorzy, zadbali dodatkowo o organizację dodatkowych atrakcji w formie gier i zabaw ruchowych, ukierunkowanych na kształtowanie elementów mini piłki nożnej. Opracowali także ciekawą formułę turnieju, liczne nagrody i zdrowy owocowy poczęstunek dla maluchów i licznie zgromadzonych rodziców. Taka forma organizowania rozgrywek, pozwala na lepsze rozwijanie umiejętności piłkarskich poprzez zabawę, która stanowić musi podstawę dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Daje im radość oraz świetną motywację do angażowania się w aktywność ruchową w późniejszych latach dorastania.

Drużyna reprezentująca uczniowski klub przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Rolnik (wyróżnienie specjalne), Dominik Romanowski, Szymon Opolski, Adam Bakun, Florian Kasak, Kacper Grześkowicz, Dawid Waleriański, Piotr Pośrednik, Krystian Kuźmiński, Wiktor Ostrowski, Filip Dziki, Dawid Żukowski i Sebastian Lipski.

{gallery}sport/rozgrywki_mragowo{/gallery}

Przewiń do góry