Wychowanek LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy brązowym medalistą finału wojewódzkiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Filip Dziki, wraz z kolegami z Akademii Młodych Orłów stanął na najniższym stopniu podium, w kategorii U-8 podczas turnieju finałowego w Iławie (19.04.2018). Jego starsi koledzy klubowi, w kategorii U-10, mimo rewelacyjnego początku muszą zadowolić się piątym miejscem w województwie.

                Jednym z elementów przygotowań do turnieju finałowego PZPN w Iławie, był udział w międzynarodowych rozgrywkach NAKI CUP 2018, który odbył się w dniach 7-8 kwietnia br. w Olsztynie. Pierwszego dnia, swoje umiejętności w elitarnym towarzystwie zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach w kategorii U-10. Wygrana z Concordią Elbląg na początek zmagań, podrażniła apetyty na końcowy sukces. Wpadka w drugim spotkaniu z Naki Olsztyn, spowodowała jednak znaczące zamieszanie i spadek morale co przełożyło się m.in. na przegraną ze Stomilem. Nieco na osłodę w fazie grupowej remisujemy z AP Talent Białystok, która jest znaczącym zespołem na Podlasiu i wygrywamy w meczu o 7 miejsce z MKS Korsze.

 

Dzień później, do rywalizacji przystępują młodsi koledzy w kategorii U-9. Oni w rywalizacji 14 zespołów zajmuję dobre 5 miejsce, chociaż to tak naprawdę realizacja tylko części planu związanego z tymi występami. Awans z grupy zapewniamy sobie po wygranych ze Sport Academy Olsztyn i Stomilem Olsztyn. Remisujemy z drugim zespołem Naki. Mecz ćwierćfinałowy to starcie z pierwszą ekipą gospodarzy, którzy po przetrzymaniu początkowych ataków naszego zespołu, skutecznie wykorzystują element gry z kontrataku.

                Kilka dni później, młodzi sportowcy z Gminy Wydminy stają przed szansą na zwycięstw0 w finale wojewódzkim turnieju firmowanego przez PZPN – „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wygrana, jest przepustką do udziału w finale krajowym, który odbędzie się na początku maja na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Podróż do Iławy, odbyła się z niewielkim przygodami, związanymi z licznymi remontami na 200-kilometrowym odcinku, który mieliśmy do pokonania. Na miejscu, po potwierdzeniu ważności dokumentacji, szybko udaję się uzyskać zgodę na udział w rozgrywkach. Przed nami losowanie w gronie 18 finalistów powiatowych, którzy wystąpią w naszej kategorii wiekowej. Po losowaniu okazuje się że naszym rywalem będzie ełcka Rona 03, która w rozgrywkach reprezentuję sportową szkołę nr 16 ze swojego miasta. Rywal znany, z niezwykłym potencjałem co pokazuje w swoim pierwszym spotkaniu. Wygrana z Lidzbarkiem Warmińskim 17:0 to dla nas nieszczególnie pozytywna informacja. Do tego mamy trudną sytuację grupową, ponieważ są w niej tylko trzy, a nie cztery zespoły. Tak więc, nie możemy pozwolić sobie na straty punktowe w żadnym meczu.

Gramy pierwszy mecz z Roną 03 Ełk i wygrywamy go 2:1, mimo że na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. Bohaterami meczu Krystian Kuźmiński i Bartosz Rolnik, który zdobywa zwycięskiego gola. Rewelacyjnie w bramce spisywał się również Kacper Szabela, a na boisku walczyli wszyscy zawodnicy. Tą zaliczkę, obroniliśmy w spotkaniu z Lidzbarkiem Warmińskim (5:1), które niestety nie było już tak kolektywnym popisem,
a zawodnicy trochę za bardzo angażowali się w indywidualne zdobywanie bramek. Wygrywamy grupę i w losowaniu trafiamy do grona czterech zespołów rozstawionych, co dawało według statystyk łatwiejszą drogę do finału. Tak niestety się nie stało. Zespół z Nidzicy, sprytnie wykorzystał grę z kontry i mimo naszych licznych ataków, to rywale zdobywali kolejne bramki. Mecz całkowicie wymknął się spod kontroli, a zawodnicy mylili się w tak prostych sytuacjach jak wykonywanie wznowienia z autu, czy nieskuteczny drybling we własnym polu karnym.

Jako pocieszenie występu w Iławie, możemy przyjąć uzyskanie 5 miejsca w gronie 18 zespołów w kategorii chłopców U-10 oraz brązowy medal naszego „rodzynka” Filipa Dzikiego w kategorii U-8.

   Marek Ostrowski
Fot: Agnieszka Meus-Naszkiewicz, Paweł Dziki, PZPN, WMZPN

{gallery}2018/sport/08{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content