Wychowanek LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy królem strzelców turnieju piłki nożnej U – 7.

WP 20170228 17 38 49 ProFilip Dziki po raz kolejny popisał się niesamowitą dyspozycją. Wiele jego goli  wynikało z indywidualnych rozwiązań ale to praca całego zespołu wpłynęła na ostateczny sukces w sobotnim turnieju (04.03.2017) o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku.

W hali sportowej MOSiR w Giżycku, spotkało się osiem zespołów siedmiolatków, którzy w przyszłości planują grać lub rozwijać potencjał polskiego futbolu. Oprócz gospodarzy z Giżycka mieliśmy okazję obserwować popisy młodych sportowców z Olecka, Ełku, Mrągowa, Korsz i Wydmin. Organizatorzy i rodzice, związani ze szkółką piłkarską GOL, zapewnili świetne warunki do rozgrywania spotkań oraz swobody gry młodych adeptów futbolu. Cieszy fakt, że coraz mniejsze jest napięcie na liniach bocznych boisk, co pozwala na zwiększanie kreatywności dzieci również tych, których przygoda ze sportem dopiero się rozpoczyna.

 

Młodzi piłkarze z Wydmin grający w składzie: Filip Dziki, Oskar Zań, Oskar Świątkowski,  Szymon Nisgorski i Wiktor Warchoł rozegrali łącznie siedem spotkań. Zdobyli w nich 13 punktów a najlepszy tego dnia zawodnik turnieju Filip Dziki, reprezentujący barwy uczniowskiego klubu sportowego z Wydmin popisał się również 13 trafieniami. Nagrodę indywidualną zdobył również kolega z zespołu i szkolnej ławki Oskar Zań.

Natchnieniem dla młodych sportowców, był z pewnością zeszłotygodniowy półfinał Pucharu Polski PZPN w seniorskiej piłce nożnej. Jedną z par tworzą Wigry Suwałki i Arka Gdynia. Rozgrywany w Suwałkach (28.02.2017) pierwszy z meczy półfinałowych, będący przepustką do finału krajowego rozegranego w maju na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie; mogliśmy oglądać na żywo dzięki uprzejmości Akademii Wigry Suwałki i Polsat Sport, który nie omieszkał wskazać na trybunach suwalskiego stadionu przyszłych gwiazd polskiego futbolu pochodzących z Wydmin.

Marek Ostrowski

Foto – Krystian Zań, Marek Ostrowski, Polsat Sport

{gallery}2017/sport/pilka/01{/gallery}

Przewiń do góry