Wychowanek LUKS ZSO Wydminy, królem strzelców wojewódzkiego turnieju halowej piłki nożnej ERRERA CUP 2018.

Dwa bardzo ciekawe występy młodych piłkarzy z Gminy Wydminy, mogliśmy oglądać w mijający weekend. W kategorii Orlik E2 (U-9/8) wychowankowie uczniowskiego klubu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju o Puchar Prezydenta Ełku (15.12.2018). Ich starsi koledzy, z kategorii U-11/10 mieli okazję zaprezentowania się w wojewódzkich rozgrywkach w Barczewie (16.12.2018), które były podsumowaniem tegorocznego cyklu ERRERA CUP.

 

            Turniej w Ełku, zgromadził dziesięć zespołów z województwa warmińsko – mazurskiego i podlaskiego. Team z Wydmin, wystąpił w bardzo eksperymentalnym składzie, w związku z panującym w regionie wzrostem zachorowań. Musieliśmy tego dnia wystąpić bez pięciu podstawowych zawodników. Mimo tego, wygrywamy dwa pierwsze spotkania dosyć pewnie, 3:0 zarówno z suwalską Akademią 2012 jaki i ekipą Salos Ełk. Niestety, w kolejnej fazie rozgrywek mimo wyrównanej gry, przegrywamy dwa kolejne mecze po dosyć prostych błędach 0:2 z Talenty Ełk i 0:1 z Warmią Grajewo. Taki bilans punktowy powoduje, że po fazie grupowej trafiamy do mniej prestiżowych rozgrywek Ligii Europy, którą wygrywamy pokonując trzech kolejnych rywali. Wygrana, w tej kategorii rozgrywkowej jest o tyle ważna, że dała nam możliwość uwierzenia w swoje możliwości techniczne i pozwoliła na swobodniejsze operowanie piłką. Reprezentacja LUKS ZSO Wydminy zagrała w składzie: Filip Dziki, Wojtek Kasprowicz, Oskar Zań, Oskar Świątkowski, Jeremiasz Michałowski, Wiktor Ostrowski i Kuba Maczyszyn.

            Dzień później, mieliśmy możliwość wyjazdu na turniej w starszej kategorii wiekowej do Barczewa. Mimo trudnych warunków pogodowych, podróż przebiegała bezpiecznie dzięki firmie Mazury Bus. Tutaj, mogliśmy cieszyć się prawie stu procentową frekwencją, co miało duże znaczenie na boisku. W stawce dziesięciu zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy, nam przypadł udział w grupie B. Dzięki systemowi komputerowemu, wyniki wszystkich spotkań, można było śledzić na bieżąco w każdym zakątku globu, co pozytywnie wpływało na postawę sportową młodych zawodników. Turniej rozpoczynamy od pewnego zwycięstwa 2:0 na zespołem z Barczewa. W kolejnym spotkaniu, wygrywamy z naszym niedawnym rywalem z rozgrywek finałowych WMZPN zespołem SKS Szczytno (2:1). Bardzo dobre przygotowanie i odpowiednia motywacja pozwoliły również na ogranie dwóch najmocniejszych zespołów w naszej grupie: DKS Dobre Miasto (3:0) i MKS Jeziorany (4:0). Zespół z Jezioran, jak się później okazało wygrał cały turniej. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, trafiliśmy w meczu ćwierćfinałowym na zespół Naki Olsztyn, który awansował z czwartego miejsca w swojej grupie. Ten czynnik okazał się znamienny, ponieważ nasi zawodnicy, mimo ostrzeżeń podeszli lekceważąco do spotkania i nie skupiali się na detalach związanych z dokładnym rozegraniem akcji pod bramką przeciwnika oraz natychmiastowym przejściu do fazy bronienia po stracie piłki. Skromna przegrana 0:1, zadecydowała o odpadnięciu z grupy medalowej turnieju i mam nadzieję, że będzie doskonałym bodźcem do pracy nad koncentracją poszczególnych zawodników oraz wykorzystywaniem potencjału drużyny, która potrafi grać bardzo dobrze a nawet wyśmienicie.

Mimo zaskoczenia, wszystkich zgromadzonych w hali sportowej Gimnazjum nr 1
w Barczewie, pozostała nam gra maksymalnie o piąte miejsce w turniej, co po pierwszych czterech spotkaniach mogło wydawać się czymś nierealnym. Na tym polega jednak piękno futbolu i sportu, że jest on nie przewidywalny.

W półfinale B ogrywamy ponownie DKS Dobre Miasto (1:0) a w meczu finałowym SKS Szczytno (4:2). Na dalszej pozycji pozostawiamy również Stomil Olsztyn. Turniej, mimo konieczności gry w finale pocieszenia, należy uznać za bardzo pozytywny akcent. Młodzi sportowcy z Gminy Wydminy pokazali szybkość, charyzmę, nienaganną technikę i przez wielu trenerów zostali uznania najlepszym zespołem finału Errera Cup 2018 w Barczewie. Błędy, które popełniliśmy z pewnością pomogą w pewnych przemyśleniach indywidualnych i grupowych, oby były czynnikiem budującym wartość sportową zespołu. A tutaj oprócz trenera wiele pracy przed całym otoczeniem i środowiskiem młodych piłkarzy, głównie przed rodzicami.

Na zakończenie rozgrywek, otrzymujemy od organizatorów jeszcze jedną bardzo dobrą informację dotyczącą wartości zespołu, w postaci nagrody Króla Strzelców dla Bartosza Rolnika, który w siedmiu spotkaniach zdobył 8 bramek. Reprezentację LUKS Sport
z Kulturą ZSO Wydminy oprócz wspomnianego Bartka tworzyli: Kacper Szabela, Kacper Grześkowicz, Krystian Kuźmiński, Dawid Waleriański, Dominik Romanowski, Piotr Pośrednik, Szymon Siłkowski i Olaf Samsel.

Wesołych Świąt…

                                                                                                                        Marek Ostrowski
Fot: Robert Kasprowicz, Mariusz Kuźmiński

 

{gallery}2018/sport/37{/gallery}

 

Przewiń do góry
Skip to content