Wychowanek LUKS ZSO Wydminy najlepszym zawodnikiem ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej U-11 Masuria CUP 2018.

Reprezentacja powiatu giżyckiego, rozegrała bardzo dobre zawody na Stadionie Miejskim w Barczewie, w ostatnią sobotę 15 maja br. Mimo przegranego meczu finałowego w Lidze Europy potencjał zespołu i indywidualne możliwości poszczególnych zawodników zostały zauważone przez organizatorów i grono trenerskie.

 

            Eliminacje grupowe, rozpoczęły się od bardzo dobrego występu i wysokiej wygranej z ekipą Młodego Piłkarza (6:2). W drugim spotkaniu, wychowankowie LUKS Wydminy i MUKS Gol Giżycko, po wyrównanym meczu pokonali zespół Akademii Piłkarskiej ŻURI Olsztyn (2:1). Przepustką do gry w finałach, był mecz grupowy z mocną ekipą AP Stomil Olsztyn. Przegrana 1:3, nieco utrudniła drogę młodych piłkarzy z powiatu, do gry w meczu o Super Puchar Masuria CUP 2018. Dodatkowo, nasz dorobek punktowy był identyczny jak polskiej szkółki katalońskiej Barcelony czyli Varsovii Warszawa, która rywalizowała równolegle w grupie A na drugim boisku. O grze w grupie mistrzowskiej zadecydował korzystniejszy bilans bramkowy rówieśników z Warszawy. Nam pozostały mecze barażowe, które były zdecydowanie dłuższą drogą do końcowego sukcesu.

            W tej fazie turnieju, na „pierwszy ogień” poszedł zespół Progres Lidzbark Warmiński, który stracił pierwszego gola już w 17 sekundzie spotkania. Wynik końcowy to 9:1 dla ekipy grającej pod szyldem LUKS ZSO Wydminy. Kolejne dwa mecze, to również wysokie wygrane. Ponownie z akademią Młodego Piłkarza (5:1) i MKS Jeziorany (8:0). Ostatnim meczem przed finałem o Super Puchar, w którym już czekał olsztyński Stomil, to ponowne starcie z ekipą AP Żuri Olsztyn. Wcześniejsza wygrana dodawała pewności siebie. Niestety, tym razem to olsztynianie okazali się zdecydowanie lepsi, a nam pozostała radość z drugiego miejsca w finale Ligi Europy Masuria CUP 2018 i piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej całego turnieju.

            Na tym jednak nie koniec sportowych emocji, tego ciekawego turnieju piłkarskiego, gdzie rywalizacja o końcowy sukces trwała do ostatnich meczy. Przed wręczeniem nagród indywidualnych i zespołowych, organizatorzy wytypowali 12 najbardziej kreatywnych zawodników turnieju ze wszystkich dziesięciu zespołów. Znalazł się wśród nich również uczeń ZSO w Wydminach Bartosz Rolnik, który był zawodnikiem
o rok młodszym od pozostałych występujących w tym spotkaniu kolegów. Strzelenie gola w pokazowym meczu oraz zaangażowanie w grę zespołu na przestrzeni całego turnieju pozwoliły na zdobycie wyróżnienia dla Najlepszego Zawodnika Masuria CUP 2018.

Oprócz Bartka, reprezentację powiatu giżyckiego tworzyli również wychowankowie LUKS ZSO Wydminy: Dominik Romanowski, Dawid Waleriański, Krystian Kuźmiński, Kacper Szabela i Olaf Naszkiewicz oraz podopieczni Marka Radzewicza z MUKS Gol Giżycko: Daniel Radzewicz, Bartosz Targoński, Kacper Szynkiewicz, Natan Chodań, Oskar Budyka i Błażej Typa.

   Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski, Marek Rolnik

 

                   Udział w imprezie został wsparty m.in. ze środków Gminy Wydminy oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Wydminach w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

{gallery}2018/sport/10{/gallery}

Przewiń do góry