Dobry występ wydmińskich piłkarzy

Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy brązowymi medalistami turnieju futsal U-14 o Puchar Senator RP Małgorzaty Kopiczko.
Dobry występ wychowanków uczniowskiego klubu z Wydmin podczas turnieju organizowanego przez Akademię Piłkarskie Talenty z Ełku. Kuba Pietryczka bohaterem spotkania o 3 miejsce z Włókniarzem Białystok.

Zaledwie siedmioosobowa ekipa LUKS-u stawiła się na turnieju (Ełk, 20.03.2016) organizowanym przez jedną z ełckich akademii piłkarskich przy współudziale Pani Senator Małgorzaty Kopiczko.

Nie przeszkodziło to na osiągnięcie dobrego rezultatu w gronie ośmiu zespołów z województwa warmińsko – mazurskiego i podlaskiego.

Zmagania grupowe rozpoczęły się co prawda od porażki 0:2 z zespołem MKS Ełk, ale kolejne dwa wygrane spotkania pozwoliły na awans z grupy. Mecz numer dwa i trzy to wygrane z AP Talenty Ełk I (4:0) i Pomorzanką Sejny (3:0). Zajęcie drugiego miejsca w grupie, spowodowało że w półfinale spotkaliśmy się z zespołem z Orzysza. Śniardwy, zdobywając trzy gole w dwie minuty nieco wybiły z głowy uczniom ZSO w Wydminach marzenia o finale. Jednak zespół z Wydmin, mimo sporych dysproporcji wiekowych pokazał charakter i zdołał szybko odpowiedzieć dwoma trafieniami. Niestety zabrakło czasu a szkoda bo z każdą kolejna minutą podopieczni Marka Ostrowskiego, byli coraz bliżej wyrównania.

Mecz o trzecie miejsce z emocjonująca potyczka z ekipa ze stolicy Podlasia. Zawodnicy Włókniarza mocno zaskoczeni postawą swoich kolegów z Wydmin, długo nie mogli pogodzić się z wyniku 2:2, którym zakończyło się to spotkanie. Rozegrane rzuty karne to popisowa gra wydmińskiego golkipera Jakuba Pietryczki, który broniąc w pierwszej i drugiej serii znacznie przyczynił się do końcowego sukcesu. Podziękowania zespołu skierowane zostały również do taty Jakuba, który wspierał funkcję opiekuna drużyny podczas niedzielnego turnieju. Zadowolenia nie kryła również pani senator Małgorzata Kopiczko, która wręczając puchar za trzecie miejsce szczerze gratulowała naszemu zespołowi.       

Skład zespołu LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w dniu turnieju: Jakub Pietryczka, Maciej Cywiński, Paweł Jegor, Igor Danilewicz (U–14), Szymon Kordowski, Robert Romanowicz (U-13) i Krzysztof Kudraj (U-12).

Marek Ostrowski, Dariusz Pietryczka
Zdjęcie – AP Talenty Ełk

 

Przewiń do góry