Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy zostaną ocenieni przez skautów Inter Mediolan i AS Roma

W najbliższą środę 6 listopada br. w Białymstoku, nasi zawodnicy będą uczestniczyli w meczu kontrolnym, podczas którego będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności sportowych i mentalnych przed przedstawicielami polskich zespołów Ekstraklasy oraz włoskich klubów z Serie A.

            Po zdobyciu dwukrotnego brązowego medalu w wojewódzkich rozgrywkach ligowych WMZPN, wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy kontynuują swoją drogę w walce z pandemią poprzez sport. Mimo, że oczekiwania po rozgrywkach poprzedniego sezonu, w którym mogliśmy pochwalić się chociażby zwycięstwem z zespołem Stomil Olsztyn; były z pewnością większe to przejście do gry w zespołach 11-osobowych pokazało jak wiele pracy przed nami. Mamy bardzo dobry zespół, jednak brakuje nam systematyczności i wiary we własne możliwości, którą dodatkowo zaczyna zakłócać problem wzrostu liczby zawodników trafiających na kwarantannę oraz ich problemy
z odbiorem i przetworzeniem informacji niezbędnych w procesie ewaluacji.

            Aktywność ruchowa, jest doskonałym elementem dbania o wszechstronny rozwój młodego pokolenia, wymaga jednak współpracy wszystkich środowisk, które mają oddziaływanie na naszych podopiecznych. Za kilka dni będziemy mogli obejrzeć materiał przygotowany przez federację piłkarską naszego kraju na kanale Łączy Nas Piłka. Mimo, że od nagrań prowadzonych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, minęło już kilka tygodni mamy nadzieję, że zgromadzone materiały pozwolą na promocję naszej społeczności szkolnej i gminy na forum ogólnopolskim. Oprócz sukcesów youtuberskich, możemy pochwalić się również występami naszego zawodnika w ogólnopolskich meczach mistrzowskich pomiędzy wojewódzkimi związkami piłki nożnej. Bartosz Rolnik w ostatnim meczu z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, asystował przy zwycięskim golu w doliczonym czasie gry, dzięki czemu został jednym z głównych bohaterów spotkania w Nowym Mieście Lubawskim.

            W połowie października, mieliśmy okazję do wsparcia młodych mieszkańców Gminy Wydminy w wyjeździe na tygodniową wycieczkę szkolną do Zakopanego. Oprócz zaangażowania środków finansowych z funduszy jednostki samorządu terytorialnego, otrzymaliśmy również wsparcie kliku mecenasów sportu, co pozwoliło nam na wzbogacenie oferty zajęć podczas wyjazdu oraz wpłynęło na jego przedłużenie o jeden dzień. Wyjazd ten to wspaniała forma nauki i odpoczynku w trudniejszych czasach.

            Przed nami oczekiwanie na ewentualny udział w finale wojewódzkim rozgrywek WMZ LZS w ramach Piłkarskiej Kadry (Mrągowo, 06.11.2021), zimowe rozgrywki trampkarzy na otwartych boiskach oraz wiele zajęć treningowych wzbogaconych o zajęcia na ełckiej pływalni.

Marek Ostrowski

Ewelina Ostrowska

{gallery}2021/sport/8{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content