WYCHOWANKOWIE LUKS ZSO WYDMINY, BLISKO DRUGIEGO PODIUM TEJ JESIENI, W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ U12

 

To co udało się w rozgrywkach ProTrainUp Ekstraklasy wojewódzkiej WMZPN w kategorii Młodzik D1 (sierpień – listopad 2020), niestety nie powiodło się w finale wojewódzkim turnieju WMZ LZS Mała Piłkarska Kadra 2020, który rozegrany został 7 listopada br. na Stadionie Miejskim w Ostródzie.

 

Mimo startu w imprezie wojewódzkiej, w roli jednego z faworytów, młodzi piłkarze z Wydmin nie zdobyli kolejnego medalu, plasując się tuż za podium. Po bardzo gościnnym przywitaniu przez gospodarzy obiektu w Ostródzie, rozpoczęły się zmagania w dwóch grupach, z których po dwa zespoły awansowały do fazy półfinałowej. W przypadku grupy A awansem do najlepszej czwórki turnieju mogła pochwalić się ekipa z gminy Wydminy oraz GKS Wikielec. Nasz zespół w meczu półfinałowym, szybko zdobył dwubramkową przewagę nad Constract Lubawa. Kilka kolejnych niewykorzystanych sytuacji, obróciło się jednak przeciwko nam i wynik końcowy to remis 2:2. Szkoda ogromnej szansy, tym bardziej że w rzutach karnych musieliśmy uznać wyższość zespołu z zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego. Mecz o miejsce trzecie, to również spora przewaga naszego zespołu nad MKS Jeziorany. Mimo sporej liczby strzałów, długo czekaliśmy na pierwsze bramki. W 10 minucie udaje się zdobyć dwa gole, które dawały nam trzecie miejsce w turnieju. Mimo ciągłych ataków, nie potrafimy przypieczętować swojej ogromnej przewagi. Na nasze nieszczęście, drużyna z Jezioran przeprowadza dwa kontrataki, które kończą się zdobyciem bramek i po gwizdku końcowym stajemy przed loterią w postaci rzutów karnych. Mimo błędu zawodnika zespołu przeciwnego i wyjścia na prowadzenie w pierwszej kolejce, to kolejne dwie kolejki rzutów karnych wykonujemy niecelnie i tracimy miejsce na podium finału wojewódzkiego. Spore rozczarowanie, które musi zmobilizować nas do lepszej pracy podczas treningów oraz poza nimi, czego nie ułatwia fakt rozwijającej się w naszym kraju pandemii.

Nieco lepiej zakończyły się główne rozgrywki tej jesieni. Udział w elitarnej ProTrainUp Ekstraklasie wojewódzkiej WMZPN w kategorii Młodzik D1, kończymy na trzecim miejscu. Jednak i tutaj mieliśmy sporo pecha, tracąc pozycję wicelidera rozgrywek w ostatniej kolejce na własnym boisku po niespodziewanej przegranej z Mini Soccer Academy z Mrągowa. Tutaj bezapelacyjne zwycięstwo zespołu Rony 03 Ełk, który prezentował najbardziej dojrzały futbol. Dobra i bardzo dobra postawa
w kilkumiesięcznych rozgrywkach ligowych, pozwoliły na kolejne powołania na konsultację kadr wojewódzkich Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach U12 i U13.

Nasz wychowanek uczestniczył również w historycznym, bo pierwszym w gminie Wydminy powołaniu na mecz w ogólnopolskich rozgrywkach im. Kazimierza Górskiego, w którym wystąpił w barwach naszego województwa przeciwko Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

Przygotowania do sezonu zimowego urozmaiciła „Akcja Zima 2020”, podczas której oprócz zajęć treningowych, dzięki wsparciu Funduszu Sołeckiego Wydmin, firmy RGOL
z Ostródy oraz rodziców i uczniowskiego klubu udało się wyposażyć młodych sportowców w sprzęt sportowy umożliwiający treningi na świeżym powietrzu w czasie zimy. Przed nami decydujące tygodnie, które muszą zintegrować nasze działania na sukcesy grupowe m.in. poprzez regularne zajęcia piłki nożnej oraz pływania.

Marek Ostrowski    

Zdjęcia – archiwum LUKS Sport z Kulturą
ZSO Wydminy

{gallery}/2020/inne/16_piłka_/{/gallery}

 

Przewiń do góry