Wychowankowie LUKS ZSO Wydminy srebrnymi medalistami Vęgoria CUP 2018 (Węgorzewo, 17.02.2018).

W organizowanym turnieju piłki nożnej U-9 o Puchar Dominika i Patryka Kun (Pogoń Siedlce i Arka Gdynia), wystartowało osiem zespołów z województwa warmińsko – mazurskiego i podlaskiego. Młodzi sportowcy, mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością w hali miejskiej, podobnie jak kilka lat temu czynili to, pochodzący z Węgorzewa ich starsi koledzy grający obecnie w zespołach polskiej Ekstraklasy i Pierwszej Ligi.

 

            W grupie A, w której występowali chłopcy z Wydmin, grały jeszcze: Vęgoria Węgorzewo II, AP Soccer Kętrzyn i Rona 03 Ełk. Grupę B tworzył pierwszy zespół z Węgorzewa, ŁKS Łomża, Pogoń Lidzbark Warmiński i MKS Korsze. Wychowankowie uczniowskiego klubu Sport z Kulturą, wygrywają pewnie dwa pierwsze mecze z Vęgorią i Soccer Kętrzyn ale muszą uznać wyższość ełckiej Rony. W tej grupie po zakończeniu rywalizacji, trzy zespoły miały na koncie po dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Po podliczeniu punktów i bilansu bramkowego, jednym trafieniem więcej od naszego zespołu mógł pochwalić się zespół szkoły sportowej z Ełku. My natomiast, mamy korzystniejszy bilans od zespołu z Kętrzyna i z drugiego miejsca awansujemy do półfinału.

Tutaj, na drodze do zwycięstwa stanął pierwszy zespół gospodarzy, który rewelacyjnie wygrał swoją grupę z kompletem punktów. Ku rozpaczy organizatorów i licznie zgromadzonej, miejscowej publiczności w ostatnich minutach meczu Filip Dziki popisuje się idealnym uderzeniem z rzutu wolnego, pokonując po rykoszecie najlepszego tego dnia według większości trenerów bramkarza Vęgorii. Awansowaliśmy do meczu finałowego,
w którym ponownie zmierzyliśmy się z Roną 03 Ełk. Ełczanie, w swoim spotkaniu półfinałowym pokonali również 1:0 ekipę z Łomży.

Finał to bardzo wyrównany mecz, w którym nie brakuje ciekawych i szybkich akcji zagrażających obu bramkarzom. Końcówka należy jednak zespołu z Ełku, który dysponując równiejszą ławką rezerwowych, wykorzystał narastające zmęczenie w szeregach LUKS Wydminy. Srebrne medale zostaję osłodzone wyróżnieniami indywidualnymi dla Wiktora Ostrowskiego (najlepszy zawodnik zespołu) i Filipa Dzikiego, który zostaje wybrany przez jury trenerskie i organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju Vęgoria CUP 2018.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy: Włodek Skowron, Janek Konopko, Jeremiasz Michalowski, Wiktor Ostrowski, Filip Dziki, Oskar Swiątkowski, Jakub Maczyszyn, Fabian Opolski, Oskar Zań i Arek Syrnicki.

   Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski, Anna Maczyszyn

                   Udział w imprezie został wsparty ze środków Gminy Wydminy w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

{gallery}2018/sport/03{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content