Wychowankowie uczniowskiego klubu Sport z Kulturą ZSO Wydminy wystąpili na turnieju wojewódzkim w Iławie i międzynarodowym w Olsztynie.

Drużyna U-8 miała okazję reprezentowania powiatu giżyckiego w rozgrywanym w Iławie finale wojewódzkim „Z podwórka na stadion”
o Puchar Tymbarku (2.04.2017). Ich starsi o rok koledzy wystąpili w Olsztynie w finałowej edycji międzynarodowego turnieju Naki Cup 2017 (22.04.2017).

         

            Organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej turniej „Z podwórka na stadion” jest największym tego typu turniejem w Europie. To świetna sportowa przygoda dla dziewcząt i chłopców z całego kraju, którzy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej z nich, po awansie do finału wojewódzkiego; wystąpili młodzi zawodnicy LUKS Wydminy. W walce o ćwierćfinał na ich drodze stanęli podopieczni olsztyńskiej Akademii Młodych Orłów, którzy jako reprezentacja PZPN mają możliwość pozyskiwania najlepiej rokujących ośmiolatków z Olsztyna i okolic. Zabrakło nieco szczęścia, aby uzyskać awans i ostatecznie moi podopieczni uplasowali się na dziewiątym miejscu w województwie.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy U-8: Włodek Skowron, Janek Konopko, Kamil Waleriański, Paweł Sawoń, Wiktor Ostrowski, Filip Dziki, Oskar Zań, Wiktor Warchoł i Oskar Świątkowski.

            Podobny rezultat osiągnęli chłopcy z kategorii U-9, którzy w ostatnią sobotę uczestniczyli w międzynarodowym turnieju organizowanym przez znaną olsztyńską akademię piłki nożnej Naki. Wśród zespołów z Kaliningradu, Gdańska, Olsztyna, Braniewa czy Ostrołęki młodzi sportowcy z Wydmin czuli się nieco jak „dzieci błądzące we mgle”. Pozytywnym aspektem były wygrane z zespołami Legia-Bart Bartoszyce i MKS Korsze co w końcowym rozrachunku dało nam dobre dziewiąte miejsce a także wyróżnienia indywidualne dla Bartka Rolnika i Kacpra Kisiel.  W całej edycji tegorocznego turnieju; czyli w fazie eliminacyjnej i finałowej, Naki Cup U-9 wzięło udział blisko 25 zespołów z północno-wschodniej Polski i Obwodu Kaliningradzkiego.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy U-9: Bartosz Rolnik, Kacper Kisiel, Piotr Pośrednik, Kacper Grześkowicz, Dawid Waleriański, Krystian Kuźmiński, Oliwier Perdion
i Szymon Siłkowski.

Marek Ostrowski

{gallery}2017/sport/pilka/04{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content