Wydminianki zagrają w finale wojewódzkim turnieju orlika!

Piłkarki LUKS Dystans Wydminy przebojem wdarły się do finału wojewódzkiego tegorocznej edycji Turnieju Orlika. Decydującym okazał się ostatni mecz turnieju, w którym wydminianki 3:1 pokonały rówieśniczki z Kruklanek.

Turniej eliminacyjny rozegrano 30 września w Bisztynku. O awans do finału wojewódzkiego walczyło pięć zespołów; Bisztynek, Dobre Miasto, Lipowiec, UKS Start Kruklanki i LUKS Dystans Wydminy. Wydminianki swój pierwszy mecz z Dobrym Miastem wygrały 2:1. Drugi mecz to porażka z faworyzowanym Lipowcem 0:4. Po tym meczu nic nie zapowiadało końcowego sukcesu uczennic wydmińskiej szkoły. Kolejne spotkanie z Bisztynkiem wydminianki musiały wygrać. Przy stanie 0:0 Zofia Warszewska nie wykorzystała rzutu karnego. Ta sama zawodniczka  zrehabilitowała się chwilę później, kiedy po indywidualnej akcji zapewniła  trzy punkty zespołowi z Wydmin. W ostatnim meczu turnieju LUKS Dystans Wydminy zmierzył się z UKS Start Kruklanki. „Dziewczyny wiedziały, że mecz z Kruklankami to dla nich być, albo nie być. Naszym przeciwnikom wystarczał remis, my żeby awansować do finału musieliśmy wygrać. Julia Kordowska bardzo szybko otworzyła wynik spotkania i to chyba trochę zdeprymowało zawodniczki ze Startu. W końcówce pierwszej połowy po indywidualnym błędzie Zuzi Zabielskiej padł gol wyrównujący. Na drugą połowę dziewczyny mimo zmęczenia wyszły bardzo zmobilizowane. Bramki Karoliny Włodkowskiej i ponownie Julii Kordowskiej zapewniły nam drugie miejsce w turnieju i awans do finału. To był zdecydowanie nasz najlepszy mecz w całym turnieju. Cieszymy się i z niecierpliwością  czekamy na  finał wojewódzki.” – Bartłomiej Osior.

Skład LUKS Dystans Wydminy: Inga Januszkiewicz, Karolina Włodkowska, Zuzanna Zabielska, Zofia Warszewska, Julia Jegor, Magdalena Romanowska, Julia Kordowska, Maja Dawidowicz