Wydmiński Orszak Trzech Króli.

W sobotę, 6 grudnia br. po raz pierwszy ulicami Wydmin przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z wydmińską parafią. 

Po mszy św. o godz. 12.00 spod kościoła wyruszył orszak, którzy prowadzili pastuszkowie i anioły z gwiazdą, wskazującą drogę do Betlejem. Za gwiazdą podążali Trzej Królowie, następnie kroczyły postaci historyczne: Marszałek Piłsudski, kościuszkowski kosynier i żołnierz powstania styczniowego. Za nimi podążali mieszkańcy naszej gminy w koronach na głowach. Barwny orszak przeszedł ulicami Wydmin, aby wrócić na plac przed kościołem, gdzie w stajence czekała Maria, Józef i Dzieciątko. Królowie Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary małemu Jezusowi – mirrę, kadzidło i złoto. 
Orszakiem Trzech Króli rozpoczęliśmy uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Postaci historyczne, które walczyły o niepodległość Polski złożyły w hołdzie małemu Jezusowi flagę biało-czerwoną. 
Dziękujemy uczestnikom orszaku, którzy wcielili się w postaci pastuszków, aniołów, króli oraz bojowników o niepodległość. Dziękujemy także nauczycielkom i dzieciom, którzy czynnie włączyli się w organizację orszaku. Szczególne podziękowania dla wszystkich mieszkańców naszej gminy za tak liczne uczestniczenie w orszaku.

 

Autor tekstu: GOK w Wydminach

Autor zdjęć: GOK w Wydminach

 

{gallery}2018/GOK/01{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content