Wydmiński Piknik Ekologiczny Eko-Ranczo

Ponad 2,5 tysiąca osób odwiedziło Wydmiński Piknik Ekologiczny Eko-Ranczo. Jest to niewątpliwy sukces imprezy, tym bardziej, że była to jej pierwsza edycja.

Co na Eko-Pikniku cieszyło się największą popularnością?

Ciężko powiedzieć, bo miejscowi i turyści licznie oblegali wszystkie stoiska, zarówno te z ekologiczną i tradycyjną żywnością oraz z kulinarną sztuką Carvingu, gdzie mistrz Europy w tej sztuce, Grzegorz Gniech rzeźbił w warzywach i owocach. Gro chętnych przyciągnęły także konkursy ekologiczne i spółdzielcze.

Na Ekologicznym Pikniku nie zabrakło również dobrej muzyki. Na Wydmińskiej scenie wystąpiło sześć zespołów folkowo-rockowych, w tym znany z Must Be The Music Molly Malone’s.
Jak mówi Wójt Gminy Wydminy, Radosław Król: „Wydmiński Piknik Ekologiczny Eko-Ranczo  powstał, aby rozwijać Wydminy turystycznie i zagospodarować ich duży potencjał w tym zakresie”.

I już wiadomo, że piknik spełnił swoje zadanie, bo przyciągnął turystów między innymi z Olsztyna, Elbląga, Białegostoku, Warszawy, a nawet Grodna. Po bardzo udanej pierwszej edycji Eko-Rancza, organizatorzy zapowiadają kolejną, letnią edycję imprezy, za rok.

 {gallery}kultura/wydminy_eko{/gallery}

Przewiń do góry