Wydmińskie Dni Rodziny.

W sobotę 27 maja na wydmińskim Orliku odbyły się Wydmińskie Dni Rodziny. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Tegoroczne Dni Rodziny świętowaliśmy pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Ten cytat i serce były motywem przewodnim konkursu plastycznego dla dzieci, którzy wykonali piękne prace ukazujące miłość w ich rodzinach. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Z-za Wójta Maria Dolecka, którym towarzyszyła Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato.

 

Piękna słoneczna pogoda nam sprzyjała, więc drużyny złożone z dzieci, rodziców i dziadków wspaniale się bawiły w konkurencjach rekreacyjno-sportowych. A to wszystko dzięki trenerowi Markowi Ostrowskiemu, który przygotował 12 konkurencji dostosowanych dla każdego pokolenia. Z przyjemnością obserwowaliśmy jak dzieci i seniorzy kibicują sobie nawzajem i pomagają w tych zawodach.

Po zakończeniu zmagań sportowych dla zawodników i kibiców wystąpił teatrzyk „Chochliki” z GOK Wydminy z przedstawieniem specjalnie przygotowanym na ten sportowy dzień pt. „Kopciuszek na zawodach”. I tak nadszedł czas dekoracji uczestników sportowych zmagań. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dni Rodziny zakończyliśmy zabawą animacyjną dla dzieci prowadzoną przez „ANIMOSFERĘ” z Giżycka. Furorę wśród dzieci robił czerwony smok oraz wata cukrowa.

Wydmińskie Dni Rodziny odbyły się dzięki wsparciu Programu ASOS, Fundacji Projekt ARCHÉ, FORUM NGO`S Wydminy, LUKS Sport z Kulturą i Kasy Stefczyka.

Tekst: GOK Wydminy
Foto: GOPS Wydminy

{gallery}2017/dzien_rodziny{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content