Wydmińskie Piłkarki zagrają w Finale Wojewódzkim

7 marca w Wydminach odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Kobiet Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W Turnieju udział wzięły cztery drużyny: Warmia Biskupiec, Sokół Biała Piska, Futbolistki ZSO Wydminy i Wydminy II. Stawką rozgrywek był awans do finału wojewódzkiego.

Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Losowanie w pierwszym meczu skojarzyło dwa zespoły Wydmin. Pierwszą bramkę dla młodszego zespołu zdobyła Monika Stefaniak. W końcówce spotkania pięknym strzałem z rzutu wolnego wyrównała Karolina Zabawska i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. W tej samej kolejce Warmia Biskupiec po bardzo emocjonującym meczu pokonała Białą Piską 2:1. 

Druga seria spotkań miała przynieść końcowe rozstrzygnięcia. Futboliski ZSO Wydminy po świetnej grze pokonały 2:0 swoje koleżanki z Białej Piskiej, a drugi zespół z Wydmin uległ Warmii Biskupiec 0:1. Tym samym młode wydminianki i kobiecy zespół z Biskupca zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

W trzeciej kolejce najlepsza tego dnia Warmia Biskupiec 4:0 pokonała Futboliski ZSO Wydminy, natomiast Biała Piska okazała się lepsza od Wydminy II wygrywając 3:1.  

Klasyfikacja Końcowa:

1. Warmia Biskupiec –awans do finału wojewódzkiego

2. Futbolistki ZSO Wydminy – awans do finału wojewódzkiego

3. Sokół Biała Piska

4. Wydminy II

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każda zawodniczka z rąk swojego trenera odebrała róże z okazji Dnia Kobiet i w podziękowaniu za sportową rywalizację w duchu fair play.

„To było fajne, koleżeńskie spotkanie zawodniczek i trenerów. Od początku do końca rozgrywkom towarzyszyły pozytywne, piłkarskie emocje, za co dziękuję wszystkim zespołom. Cieszę się z awansu naszej młodszej drużyny do finału. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Ola Czobot, która świetnie zastąpiła swoje chore i kontuzjowane koleżanki.” – podsumował turniej Bartłomiej Osior, trener drużyn z Wydmin i organizator Półfinału Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Kobiet WMZLZS.

Przewiń do góry