Wydminy Bieg Wilczym Tropem – Fotorelacja

IMG 1268 1024x556W niedzielę 26 lutego w Wydminach przeprowadzony został Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W Polsce była to już piąta edycja biegu organizowana przez Fundację „Wolność i Demokracja”. Główny bieg w Wydminach zorganizowany był na trasie liczącej 1963 m i przebiegał nad malowniczym jeziorem Wydmińskim. Ponadto organizatorzy przygotowali dwie kolejne trasy dla młodszych uczestników biegu, by w ten sposób promować wśród dzieci i młodzieży bohaterskie postawy Żołnierzy Wyklętych. Blisko 90-ciu biegaczy zarejestrowało się w tegorocznym biegu w Wydminach. Wszyscy otrzymali koszulki i pamiątkowe medale.

Bieg poprzedził krótki apel na Skwerze Żołnierzy Wyklętych wygłoszony przez Radosława Króla Wójta Gminy Wydminy. Pod tablicą upamiętniającą por. Kazimierza Chmielowskiego ps. Rekin delegacje biegaczy, władz samorządowych i organizacji pozarządowych złożyły kwiaty. Wrażeniami z Biegu można było podzielić się podczas degustacji żurku i rosołu, które zaoferowane zostały przez UG Wydminy.

Honorowy Patronat nad biegiem objęła por. Krystyna Straczycka – łączniczka AK, uczestniczka bitwy pod Rowinami, a następnie żołnierz podziemia antykomunistycznego w Polsce.

Partnerami lokalnymi Fundacji „Wolność i Demokracja” przy organizacji Biegu Pamięci było Stowarzyszenie „Teraz Sucholaski” we współpracy z Fundacją Projekt ARCHE, ONR Wydminy, LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy, Amatorskim Klubem Biegaczy Wydminy oraz Urzędem Gminy Wydminy. Organizatorzy Biegu serdecznie dziękują GOK w Wydminach, OSP w Wydminach oraz 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej za pomoc w sprawnym przygotowaniu i zabezpieczeniu logistycznym Biegu Pamięci.

 

 

{gallery}2017/wykleci/04{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content