Wydminy dla Ukrainy, Arendsee dla Ukrainy.

Społeczność zaprzyjaźnionego z Wydminami niemieckiego miasta Arendsee zorganizowała zbiórkę darów osobom potrzebującym na Ukrainie oraz uchodźcom przebywającym w gminie Wydminy. 3 busy wyładowane po brzegi przyjechały w piątek w nocy a już w sobotę rano zostały przepakowane   i wyjechały na Ukrainę. Wśród darów oprócz żywności, artykułów higienicznych były niezwykle potrzebne agregaty prądotwórcze, narzędzia hydrauliczne, powerbanki oraz sprzęt strażacki. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli sprawnie dokonać przeładunku. W transporcie z Niemiec osobiście uczestniczył Burmistrz Arendsee Norman Klebe. W drogę z pomocą na Ukrainę ruszył – również osobiście Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

Na terenie gminy Wydminy przebywa obecnie 91 osób z Ukrainy. Wiele z nich ma za sobą traumatyczne przeżycia, brakuje nam nadal żywności, artykułów higienicznych a nawet odzieży.

Podczas koncertu organizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury symboliczna bransoletka w barwach flagi ukraińskiej otworzyła serca i portfele widzów. Dzięki Wam zebraliśmy 2600 zł na potrzeby pomocy Ukrainie.

Wpłaty „Wydminy dla Ukrainy”: 38 1600 1462 1804 5547 4000 0003

Fundacja Art Eco, Pl. Rynek 1/1, 11-510 Wydminy

{gallery}2022/inne/34_Ukraina/9{/gallery}

Przewiń do góry