Wydminy-News

Jesteś zaniepokojony bo woda z kranu przestała lecieć?

Nie jesteś pewny co do jej stanu sanitarnego?

Chciałbyś wiedzieć co dzieje się w Gminie?

 

 Samorząd Gminy Wydminy przygotował system, który o takich i wielu innych ważnych sprawach będzie nas informował i przypominał za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej.

Wydminy-News jest to opracowany przez Urząd Gminy Wydminy system przypominania, powiadamiania, informowania mieszkańców gminy Wydminy o wielu bardzo istotnych terminach, sprawach, wydarzeniach wprost na ich telefony komórkowe i adresy e-mail za pomocą krótkich wiadomości tekstowych.

 

Jako samorząd często borykamy się z problemem dotarcia z przekazywanymi przez nas informacjami wprost do mieszkańców. Mimo, iż w sferze informacyjnej działamy na wielu polach tj. prasa, Internet, media społecznościowe to często zdarza nam się odbierać sygnały, że to nie wystarcza. Dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć nowe rozwiązanie oparte o technologię, chyba każdemu znaną, czyli wiadomości tekstowe SMS oraz e-mail.

O czym samorząd chce informować mieszkańców?

  • informacje o zaplanowanych przerwach w dostawie wody,
  • informacje o zaplanowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej (w przypadku otrzymania takiej informacji od dostawcy prądu)
  • przypomnienia o terminach płatności podatków lokalnych,
  • informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych,
  • informacje o bezpłatnych badaniach medycznych,
  • ostrzeżenia meteorologiczne tj. wichury, burze, intensywne opady deszczu lub śniegu i inne stany alarmowe,
  • innych ważnych wydarzeniach dotyczących naszej gminy.

Rejestracja, wyrejestrowanie oraz otrzymywanie informacji z usługi Wydminy-News  jest całkowicie bezpłatna.

 

Aby korzystać z usługi Wydminy-News należy wypełnić wniosek i dostarczyć go do Urzędu Gminy Wydminy (pok. 23 – sekretariat).

Dane niezbędne do wypełnienia wniosku to: IMIĘ, NAZWISKO I NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO.

Wnioski dostępne będą w: Urzędzie Gminy Wydminy, Gminnym Ośrodku Kultury, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Gminnej Bibliotece Publicznej, Banku, Urzędzie Pocztowym, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, przychodniach zdrowia, aptekach, sklepach, u sołtysów wsi oraz do pobrania na stronie www.wydminy.pl

Przewiń do góry
Skip to content