Wyprawa – poprawa

Rajd ekologiczny „Wyprawa – poprawa” (Kraków-Giżycko) zawita do Gminy Wydminy 11 lipca (sobota) około godziny 10:30. Tego dnia jedziemy od Gminy Stare Juchy przez Wydminy, do Giżycka.

Zapraszamy wszystkich do udziału w wyjątkowej inicjatywie, która troskę o środowisko łączy z jazdą na rowerze i aktywnym poznawaniem wschodniej Polski. Podczas rajdu „Wyprawa – Poprawa” przejedziemy przez najpiękniejsze obszary naszego kraju. Niepołomice, Nowy Korczyn, Sandomierz, Zamość, Chełm, Ełk, Giżycko – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc na trasie.

Podczas wyprawy będziemy również obcować z pięknem polskiej przyrody, poznając między innymi Puszczę Niepołomicką, Lasy Janowskie, Rezerwat Przyrody Bachus, Biebrzański Park Narodowy oraz liczne jeziora, takie jak Sawinda czy Jędzelewo.
Przez 15 dni pokonamy łącznie aż 860 kilometrów i odwiedzimy 59 gmin. Spać będziemy po parafiach, szkołach, tam gdzie nas ugoszczą. Przede wszystkim świetnie się bawimy i cieszymy wspólną przygodą. Trasa w większości przebiega drogami gminnymi, asfaltowymi lub utwardzonymi.
Dołączyć się do rajdu może każdy. Dla pierwszych kilku osób mamy możliwość dofinansowania kosztów udziału w wyjeździe. Można się zapisać na całość wyprawy lub na poszczególne jej etapy.

Przewiń do góry
Skip to content