XXII Mazurskie Jesienne Biegi Przełajowe

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, trzecie miejsce wśród szkół podstawowych, dwa złote i dwa srebrne medale – to okazały dorobek Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach po biegach w Stradunach. Połączone siły szkół z Wydmin i Gawlików Wielkich zapewniły rozbieganej Gminie Wydminy pierwsze miejsce w klasyfikacji gmin.

 XXII Mazurskie Jesienne Biegi Przełajowe to impreza, która co roku przyciąga do Stradun setki miłośników biegania w terenie.  Wydmińską szkołę reprezentowało 40 uczniów. Julia Kordowska po raz drugi raz w tym roku szkolnym zwyciężyła w biegu dziewcząt szkół podstawowych. Bieg dziewcząt klas I gimnazjum był popisem biegaczek LUKS Dystans Wydminy. Zwyciężyła Magdalena Romanowska, druga była Zuzanna Zabielska, a szósta Zuzanna Drozdowska. Czwarty medal dla Wydmin zdobyła Zuzanna Osinka, która jako druga przekroczyła metę biegu klas II-III gimnazjum. Czwarte miejsce w tym biegu zajęła Milena Samiła. Wydmińskich biegaczy wspierali nauczyciele Ewelina Ostrowska i Bartłomiej Osior oraz Elżbieta Osinka, mama Zuzi, srebrnej medalistki biegu klas II-III gimnazjum.
Przed nogami biegaczek z Wydmin pierwsza impreza rangi krajowej. Już w najbliższy piątek najlepsze z nich wyjadą do Wolborza pod Łodzią na Finał Centralny Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.  Natomiast  7 października w Giżycku odbędzie się docelowa impreza sezonu jesiennego, Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych  biegach przełajowych.  

Materiał z Radia 5, wywiad z Julią Kordowską z Wydmin.

{gallery}sport/jesienne_biegi_przelajowe{/gallery}

Przewiń do góry