XXIX Międzynarodowy Bieg Zaślubin. Małżeński triumf pary z Wydmin.

Udziałem w XXIX Biegu Zaślubin wydmińskie małżeństwo oficjalnie zainaugurowało wiosenny sezon startowy.  Bieg odbył się 15 marca w Kołobrzegu. W międzynarodowej stawce ponad tysiąca osób Bartek Osior jako piąty przekroczył linię mety, a Beata Pokrzywińska-Osior była siódma wśród kobiet, wygrywając swoją kategorię wiekową. Suma czasów zapewniła im pierwsze miejsce wśród 48 par małżeńskich.

Jak przyznają biegacze, cieszą ich nie tyleż miejsca, co osiągnięte czasy.„ Planowałam pobiec w granicach 1 godziny i 3 minut.  Bieg ukończyłam z czasem 1:01:22. Trasa w Kołobrzegu zlokalizowana jest nad samym morzem. Wiatr nie ułatwiał nam zadania, dlatego osiągnięty wynik uznaję za bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi startami.” – powiedziała po biegu Beata Pokrzywińska-Osior.

„ Wierzyłem, że przy dobrym planie taktycznym będę w stanie osiągnąć przyzwoity rezultat.  Wbiegając na metę byłem pewien, że jestem siódmy. Organizatorzy nie stanęli na wysokości zadania i na trzeciej pętli źle pokierowali dwóch prowadzących Kenijczyków. To niedopuszczalne na imprezie tej rangi. Z czasem 00:50:59 byłem drugim Polakiem.  Wspólnie z żoną stanęliśmy na najwyższym stopniu podium w kategorii par małżeńskich. Wyróżnienie w tej klasyfikacji za każdym razem cieszy tak samo.” – dodał Bartek Osior.

Beata i Bartek Osior od grudnia trenują pod okiem doświadczonego niemieckiego trenera Wernera Feldmanna.  Ich główny cel na najbliższy miesiąc to dobry występ  w Maratonie Dębno – najstarszym biegu maratońskim w Polsce. „Usystematyzowana praca pod okiem trenera Feldmanna przynosi wymierne rezultaty. 

Zdrowia, sił i dalszej przyjemności z biegania – tego nam trzeba na najbliższe miesiące.” – podsumowali oboje.

Przewiń do góry