Zakończenie projektu pn. „RAZEM W GÓRY”

W dniu 17 października 2022 r. w ZSO w Wydminach odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Razem w góry” w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Zwieńczeniem projektu była wystawa zdjęć wykonanych podczas dziesięciu dni trwania projektu. Fotografie zostały pokazane w formie wydruku jak też za pomocą prezentacji. Poza tym zademonstrowany został filmik nakręcony i zmontowany przez młodzież uczestniczącą w projekcie.

Na wystawie gościliśmy m.in. Wójta Gminy Wydminy, Panią Dyrektor ZSO  i Panią Wicedyrektor ZSO Wydminy, pracowników Urzędu Gminy Wydminy, uczestników projektu wraz z opiekunami oraz młodzież.

Wystawa zdjęć będąca zwieńczeniem projektu w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej młodzieży. Na fotografiach mieliśmy przyjemność zobaczyć jak dziewczęta i chłopcy przeżywali wspólne, radosne chwile. Niezwykłość tych fotografii polega na zatrzymaniu czasu, momentu czy gestu trwającego zaledwie chwilę. Młodzież zaangażowana bezpośrednio w projekt przyglądając się swoim zdjęciom na nowo odtwarzała w pamięci wydarzenia jakie zostały uchwycone w obrazach. Dla nich to momenty jedyne i niepowtarzalne. Należy podkreślić, iż projekt wywarł ogromny wpływ na wszystkich uczestnikach. Młodzież  miała szansę na wzajemną integrację, poznanie się i naukę poszanowania wartości. Dzięki działaniom młodzież rozwinęła swoje umiejętności i poszerzyła wiedzę w scenerii górskiej. Nastąpiła wymiana doświadczeń uczniów z Ukrainy i Polski. Ponadto dzięki wykwalifikowanej kadrze dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności skutecznego porozumiewania się w języku obcym, komunikacji interpersonalnej, a także pogłębieniu wiedzy z historii.

Projekt „Razem w góry” stanowi przykład udanego i potrzebnego działania, gdyż podkreśla potrzebę wzmacniania wzajemnych relacji. Jest narzędziem prowadzącym do otwartości i przełamania panujących barier i stereotypów.

Wspólne działania młodzieży z Gminy Wydminy i z Gminy Derażne przeprowadzone zostały w dniach 08-17 września 2022 roku w polskich górach, za pomocą różnorodnych form aktywności i metod. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Kwota dofinansowania wyniosła 96 881,43 zł co stanowi 100% wartości całego projektu.

Wystawa-3

Zdjęcie 11 z 11

„Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.”

Przewiń do góry
Skip to content