Zawodnik LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy najlepszym bramkarzem V Turnieju O Puchar Gazety Olsztyńskiej

Ostatnie występy zawodników wydmińskiego uczniowskiego klubu przysparzają wielu emocji. Ostatni weekend okazał się szczęśliwy dla Przemysława Siwickiego, którego wybrano najlepszym bramkarzem podczas rozgrywanego w Olsztynie turnieju piłki nożnej w kategorii U – 14.

Chłopcy z Wydmin, w nieco okrojonym składzie pojawili się na boiskach Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, aby dzielnie walczyć w organizowanym przez Gazetę Olsztyńską turnieju. Dobra passa została przerwana dopiero w półfinale, którego stawką był występ w wielkim finale. Reprezentanci LUKS ostatecznie zajęli czwartą lokatę w stawce 14 zespołów.
Jedno miejsce wyżej odnotowali gimnazjaliści z Wydmin w turniejach Nidzica Cup w kategorii U – 16, który rozgrywany był w ramach eliminacji Szkolnego Związku Sportowego do finału wojewódzkiego. Do gry w barażach zabrakło jednej bramki. Gimnazjum w Wydminach po wyeliminowaniu na jesieni Gimnazjów z Giżycka, Ełku, Gołdapi czy Olecka muszą ostatecznie zadowolić się 7 miejscem w województwie, co biorąc pod uwagę liczbę startujących zespołów chłopięcych pokazuje siłę rozwoju sportowego w Wydminach. Podobną lokatę ta sama ekipa odnotowała w półfinale mistrzostw województwa turnieju „Coca – Cola CUP 2015”. Grając przed własną publicznością gimnazjaliści z Wydmin nie uzyskali upragnionego awansu do prestiżowego finału wojewódzkiego, który był przepustką do rozgrywek na szczeblu centralnym. W innym turnieju w kategorii U – 14 rozgrywanym również w Wydminach młodzi adepci piłki nożnej z Wydmin zajęli czwarte miejsce. W międzynarodowej obsadzie podczas „Mistrzostw Małego Ruchu Granicznego w piłce nożnej” musieliśmy uznać wyższość umiejętności gości z Kaliningradu i Pruszcza Gdańskiego.
Ostatnim piłkarskim akcentem również na poziomie międzynarodowym był turniej U – 11, w którym chłopcy z Wydmin zajęli dobre trzecie miejsce dające im prawo gry w kolejnych zawodach o poziomie międzynarodowym. Najmłodsi adepci piłki nożnej z Wydmin, będą mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności już w najbliższy weekend, kiedy odbędzie się Europejski Ekologiczny Weekend Piłkarski R – Gol Wydminy Cup „Łączy nas piłka” w którym wystąpią m.in. zespoły: FFC Troki, Jagiellonia Białystok czy Wigry Suwałki oraz wiele innych zespołów z okolicznych akademii piłki nożnej dla dzieci. W piątek i sobotę zapraszamy również Państwa na występy nieco starszych zawodników, którzy wystąpią w dwóch równoległych turniejach w kategoriach U – 15 i Oldboy 35+. Serdecznie zapraszamy na boiska w Wydminach.
 
Marek Ostrowski

{gallery}sport/najlepszy_zawodnik{/gallery}

Przewiń do góry