ZBIÓRKA NA RZECZ REHABILITACJI I LECZENIA JULKI

25 lipca 2021 r. na Stadionie Gminnym w Wydminach podczas Święta Sportu, kiedy wspólnie świętowaliśmy 70 rocznicę istnienia Ludowego Klubu Sportowego Mazur Wydminy, gdy na boisku starły się Drużyna Wójta Gminy Wydminy oraz Drużyna Wielkich Serc, zbieraliśmy środki na rzecz rehabilitacji i leczenia 14-letniej Julki – mieszkanki naszej gminy cierpiącej na porażenie mózgowe.

 

Do puszek zebraliśmy 1991 zł. Nadal jednak trwa zbiórka internetowa na portalu pomagam.pl pod linkiem https://pomagam.pl/dla_julki. Powstała także grupa licytacyjna na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/groups/257532832515493, gdzie na bieżąco są zamieszczane kolejne przedmioty licytacyjne. Zlicytowano już koszulkę legendy Jagielloni Białystok Tomasza Frankowskiego, ofiarowaną przez mieszkańca Wydmin Pawła Grądzkiego. Jej posiadaczem stał się Pan Sebastian z Wydmin, który wylicytował ją za 410 zł. Obecnie trwa licytacja obiadu dla dwóch osób, którą ufundowała Restauracja Gościniec Wydminy.

W najbliższym czasie na grupę licytacyjną trafi eleganckie pióro przekazane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, drugie eleganckie pióro ofiarowane przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, koszulka piłkarska Stomilu Olsztyn podpisana przez zawodników Dumy Warmii, piłka do gry podpisana przez piłkarzy Stomilu Olsztyn, zestaw „Kolekcja Absolwent” składający się z notesu, eleganckiego długopisu i ołówka.

Przewiń do góry