Zwycięzca Bisona zaprasza na biegowe spotkanie z żubrami.

Bison Ultra Trail, odbył się 1-go października w Supraślu. W imprezie wystartowało ponad tysiąc biegaczy z kraju i zagranicy. Bartłomiej Osior z wynikiem 2:24:03 pewnie zwyciężył na dystansie 35-ciu kilometrów, wyprzedzając drugiego zawodnika o ponad 20 minut.
W ramach zawodów rozegrano biegi na 16, 35, 50, 70 i 100 km. Reprezentant Wydmin zdecydował się na dystans 35 kilometrów, który jako jedyny miał formułę startu otwartego. Co to oznacza? Na starcie biegu w Królowym Moście należało stawić się w godzinach 9:00-11:00 i po prostu wyruszyć na trasę, z zamiarem jak najszybszego jej pokonania. Żadne kalkulacje nie wchodziły w grę, ponieważ rywale być może biegli już w kierunku Supraśla lub swój start zaplanowali na późniejszą godzinę. O ile w kolarstwie to dosyć częste, tak w bieganiu taka forma rywalizacji spotykana jest niezwykle rzadko. Eliminacja możliwości bezpośredniej konfrontacji z rywalami sprawia, że pod względem taktycznym to bardzo trudny bieg. Ostatecznie jednak założone średnie tempo w granicach 4:00 min/km przyniosło końcowy sukces i doświadczony biegacz z Wydmin mógł świętować zwycięstwo. Tyle relacji z Podlasia. Przenosimy się na Mazury, do Powiatu Giżyckiego. 
 
Bartłomiej Osior to również dyrektor biegu Borecka Łękuk Trail, który w dniach 18-20 listopada odbędzie się w Folwarku Łękuk. „Dla biegaczy z Polski i zagranicy przygotowaliśmy biegi na czterech dystansach; Litygajno 50km, Wolisko 21km, Dubinek 13,5 km oraz po raz pierwszy Łękuk 5km, z myślą o początkujących biegaczach. Nowością są też biegi dziecięce Borecka KIDS. Warto dodać, że uczestnicy biegów Litygajno 50km oraz Wolisko 21km zawitają do Pokazowej Zagrody Żubrów w Wolisku. Po zawodach w Folwarku Łękuk odbędzie się Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne podsumowanie sezonu biegowego.
Swój udział w tegorocznej edycji Borecka Łękuk Trail potwierdziło już blisko 200 osób. Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl oraz profilu facebook wydarzenia. Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnej zabawy”. – Bartłomiej Osior
 
Przewiń do góry
Skip to content