Aleksandra Strzałko, uczennica klasy 5 laureatką ogólnopolskiego konkursu w Warszawie.

Uczennica klasy 5, Aleksandra Strzałko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach zdobyła tytuł laureata w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Siódma edycja konkursu, zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi cieszyła się dużym zainteresowaniem – zgłoszono 34332 prace plastyczne z 2642 szkół podstawowych. Tematem do zilustrowania było zapobieganie wypadkom dzieci związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych.

 

 Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów. Ola najpierw zdobyła I miejsce na etapie wojewódzkim w Olsztynie w kategorii klas IV-VI. Kolejnym sukcesem było wyróżnienie na etapie ogólnopolskim w Warszawie. Wraz z opiekunem Jackiem Sawickim uczennica gościła 14.06.2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Dodatkową atrakcją dla dzieci były warsztaty edukacyjne zorganizowane przez firmę Bayer Crop Science oraz zwiedzanie budynku Sejmu.

         Sukces Oli jest przykładem tego, że warto jest ujawniać swoje talenty i prezentować je przy okazji wystaw i konkursów. Życzymy dalszych sukcesów.

Autor: J. Sawicki

{gallery}2017/szkola/05{/gallery}

Przewiń do góry