Bartosz Rolnik od nowego sezonu zawodnikiem Wisły Płock.

 

 

            Wieloletnia współpraca zaowocowała transferem do młodzieżowego zespołu  
grającej w Ekstraklasie Wisły Płock. Bartosz Rolnik, pełnił funkcję kapitana, zdobywając wiele wyróżnień drużynowych i indywidualnych. W ramach rozgrywek PZPN uczestniczył
z kadrą województwa warmińsko – mazurskiego w Mistrzostwach Polski
w 2021 roku, na których zajął piąte miejsce. W pierwszym meczu Centralnej Ligii Juniorów U15 nowy zespół Bartka pokonał Jagiellonię Białystok 2:1.

            Oprócz transferu Bartosza z zespołem pożegnał się Piotr Pośrednik. Po półrocznym okresie wypożyczenia Piotrek jest na dobrej drodze, aby zostać pełnoprawnym zawodnikiem Rony 03 Ełk.
Wakacyjne przygotowania, które odbywały się w formie stacjonarnej oraz w ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Wydminy letniego obozu sportowego w polskich górach dały nam energię do dalszego rozwoju. W zmienionym składzie mamy za sobą kilka dobrych i bardzo dobrych występów w meczach kontrolnych a także zwycięstwo na własnym boisku na inaugurację ligi wojewódzkiej WMZPN z Mamrami Giżycko. Pozwala to z optymizmem patrzeć na poczynania wydmińskich trampkarzy
w sezonie, w którym musimy radzić sobie bez dwóch czołowych zawodników. Jednak jak pokazuje spotkanie z Mamrami z 3 września br. na Stadionie Gminnym w Wydminach, ekipa pod przewodnictwem nowego kapitana Janka Konopki, ma aspirację na utrzymywanie wysokiego poziomu sportowego walcząc o kolejny tytuł w ramach współzawodnictwa sportowego. Kolejne spotkanie rozegramy w Mrągowie z tamtejszą Mrągowią już w najbliższą sobotę 10 września 2022 roku. Janek, nowy sezon 2022/2023 rozpoczął również od powrotu do gry o miejsce w kadrze wojewódzkiej U13. Konsultacja szkoleniowa, która odbyła się 29 sierpnia 2022 roku w Ostródzie stanowiła przygotowania do kolejnych meczy w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu 2023 roku.

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska

WP_20170228_23_41_11_Pro-Copy

Zdjęcie 103 z 104

Zdjęcia – Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska,
Wisła Płock,
archiwum LUKS Sport z Kulturą Wydminy

Przewiń do góry
Skip to content