Doskonały występ gimnazjalistów z Wydmin w ogólnopolskim turnieju Coca – Cola Cup 2015 w Mikołajkach

Ostatni dzień marca okazał się niezwykle udany dla wychowanków uczniowskiego klubu Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Mądra i techniczna gra pozwoliła na zwycięstwo w grupie i awans do kolejnej rundy. Ten prestiżowy turniej dla gimnazjalistów, ponownie ma kreować przyszłych reprezentantów kraju takich jak choćby Robert Lewandowski, który swoją przygodę z futbolem rozpoczynał m.in. poprzez Coca – Cola Cup.

Wychowankowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach rozpoczynali swoje zmagania od meczu z Gimnazjum w Orzyszu. „Początek spotkania dosyć asekuracyjny a próba wyczucia przeciwnika, któremu umożliwiliśmy grę na własnej połowie; pozwoliła nam wyjść na prowadzenie po szybkim kontrataku” (Marek Ostrowski). Kilka minut później chłopcy z Orzysza po niestandardowym rozegraniu rzutu rożnego wyrównują i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania. Druga połowa to bardziej otwarta gra z naszej strony nastawiona na zwycięstwo. Konsekwencją są dwie kolejne bramki i zdobyte trzy punkty w pierwszym meczu. Wygrywamy 3 : 1 z Orzyszem i mamy dwa mecze na regenerację sił.

Spotkanie z gospodarzem czyli Gimnazjum w Mikołajkach zapowiadało trudne spotkanie. Podobnie jak nasz zespół, wygrali swoje pierwsze spotkanie. Jak na gospodarzy przystało rozpoczęli ze sporą werwą oddając kilka celnych strzałów na bramkę zespołu z Wydmin. Jedna z takich akcji zakończyła się powodzeniem i musieliśmy gonić wynik ale nie trwało to zbyt długo. Spory spokój i doświadczenie kilku lat treningów zaprocentowało kilkoma świetnymi akcjami i po kolejnych dziesięciu minutach prowadziliśmy już 3 : 1. Taka sytuacja całkowicie zaskoczyła miejscowych. Dorzucone czwarte trafienie nieco nas uśpiło i grając w nieco rezerwowym składzie pozwoliliśmy sobie na utratę gola w końcówce meczu. Wygrana 4 : 2 z gospodarzami eliminacji, pozwoliła na wprowadzenie w kolejnym spotkaniu z Miłkami zawodników młodszych nieco mniej ogranych. W tym spotkaniu, nawet remis pozwalał na zwycięstwo w całym turnieju i początkowa faza spotkania nie była zbyt ciekawa. Mimo częstych ataków, chłopcy z wydmińskiego gimnazjum nie potrafili pokonać bramkarza Miłek. Przeciwnicy dwukrotnie groźnie kontratakowali i szczęście w postaci strzału w słupek, uratowało nas przed utratą istotnego gola. Końcówka pierwszej połowy zmusiła trenera do powrotu do wyjściowego ustawienia. Opłaciło się, ponieważ szybko zdobyliśmy dwie bramki. W drugiej połowie nieco eksperymentalny skład dołożył jeszcze cztery trafienia i mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem.

Cały turniej drużyna zachowywała się bardzo profesjonalnie. Wykonywane były założenia taktyczne a kontrola zachowania pozwoliła unikać strat energii na dyskusje z przeciwnikami. Regeneracja pomiędzy meczami dawała efekt w postaci świeżości i chęci do gry. Zagrali wszyscy wytypowani na turniej zawodnicy i to jest bardzo pozytywna informacja, ponieważ wchodzący ze zmiany potrafili brać ciężar gry na siebie godnie zastępując podstawowych graczy. Chłopcy swoją postawą udowodnili że stać ich na wiele, dlatego też musimy zrealizować jeszcze bardzo istotny element spoza boiska, w postaci bardziej efektywnej nauki, bez której nawet najlepszy zawodnik może pozostać niezauważony.
Nie udało się w turnieju wystąpić Kamilowi Stefaniak, którego serdecznie pozdrawiamy
i życzymy powrotu do zdrowia, ponieważ jest to istotny zawodnik dla rozwijania piłki nożnej w Wydminach” – (
Marek Ostrowski).

Skład zespołu LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, który wystąpił w turnieju eliminacyjnym w Mikołajkach: Damian Kryjak, Piotr Król, Bartłomiej Olszewski, Marcin Romanowski, Piotr Roman, Adrian Rolnik, Mateusz Bakun, Karol Bloch, Krystian Suchocki i Michał Rożenko.