Futbolistki z ZSO Wydminy jadą na Finał Krajowy!

W imponującym stylu rok szkolny kończą Futbolistki ZSO Wydminy. Tydzień temu zajęły trzecie miejsce w finale wojewódzkim prestiżowego turnieju CocaCola Cup. W  poniedziałek 22 czerwca w Ostródzie zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju Piłkarska Kadra Czeka, zapewniając sobie awans do Finału Krajowego.

 

Gospodarzem rozgrywek  były Miasto i Gmina Ostróda. O tytule mistrza województwa warmińsko-mazurskiego  decydowały trzy spotkania rozgrywane  między zespołami Janowiec Kościelny, Futbolistki ZSO Wydminy i Gimnazjum Durąg. We wcześniejszych latach piłkarki z Wydmin dwukrotnie brały udział w Finale Krajowym turnieju Piłkarska Kadra Czeka, jednak w Ostródzie to Janowiec Kościelny uchodził za głównego faworyta rozgrywek. Wydminianki na finał  pojechały pociągiem i na stadion w Ostródzie dotarły w połowie pierwszego meczu, w którym spotkały się zespoły z Janowca Kościelnego i Durąga. Mecz zakończył się zwycięstwem Janowca Kościelnego 1:0. W drugim meczu Futbolistki ZSO Wydminy zmierzyły się z faworyzowanym Janowcem Kościelnym. Od początku meczu wydminianki miały duży problem z wyjściem z własnej połowy. Rywalki z Janowca okupowały bramkę Patrycji Kuźmińskiej dając do zrozumienia, że mają dużą ochotę na udział w finale krajowym. Udane interwencje obrończyń z Wydmin przeplatały się z niecelnymi strzałami zespołu z Janowca Kościelnego. Mimo nieustającego naporu Janowca to Futbolistki ZSO Wydminy zadały decydujący cios. Po jednej z kontr Monika Stefaniak prostopadłym podaniem obsłużyła Julię Kolendo. Ta z dużym spokojem wykorzystała moment zagapienia linii obrony przeciwniczek i strzałem w krótki róg bramki ustanowiła wynik spotkania na 1:0 dla Wydmin. „Janowiec Kościelny mimo wielu sytuacji nie zdołał strzelić nam bramki. My mieliśmy jedną sytuację i ją wykorzystaliśmy. Z przebiegu spotkania lepszym zespołem były dziewczyny z Janowca, ale wygrywa ten, kto strzela więcej bramek”.  – powiedziały po meczu piłkarki z Wydmin.

W trzecim meczu turnieju gimnazjalistki z Wydmin spotkały się z rówieśniczkami z Durąga. Pewna gra Futbolistek ZSO Wydminy dała im zasłużone zwycięstwo 2:0. Bramki dla Wydmin strzeliły Monika Stefaniak i Zofia Warszewska. Na wyróżnienie zasłużyła cała linia obrony. Milena Samiła, Magdalena Romanowska, Zuzanna Zabielska i kapitan zespołu Zuzanna Osinka skutecznie rozbijały ataki rywalek. Po końcowym gwizdku Futbolistki świętowały awans do Finału Krajowego,  który odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia w Prószkowie koło Opola.

Sukcesy sportowe piłkarek z Wydmin idą w parze z sukcesami edukacyjnymi. Zdecydowana większość dziewcząt grających w piłkę kończy rok szkolny z bardzo wysokimi średnimi. Rekordzistką w tej konkurencji jest Zuzia Zabielska ze średnią 5,80!

Futbolistki ZSO Wydminy wystąpiły w składzie: Patrycja Kuźmińska, Zuzanna Osinka, Zuzanna Zabielska, Milena Samiła, Magdalena Romanowska, Monika Stefaniak, Julia Kolendo, Marlena Makowska, Wiktoria Rynkiewicz, Aleksandra Czobot, Zofia Warszewska, Zuzanna Drozdowska, Julia Kordowska.

Trener Bartłomiej Osior, kierownik zespołu Beata Pokrzywińska-Osior.


{gallery}sport/pilkarska_kadra_i{/gallery}

Przewiń do góry