Gala laureatów nagrody Wydmińska Czapla

Niezwykły wieczór miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach. Wręczono nagrody Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla Wydmińska Czapla 2021. W grudniu 2021 roku, radni Gminy Wydminy jednogłośnie podjęli decyzję o ustanowieniu Nagrody. Wójt Radosław Król powołał Kapitułę, której przewodniczyła Alina Skirucha i wybrała wraz z Marią Dolecką, Dorotą Fiedorczyk, Magdaleną Majcher, Cezarym Kozdrą, Ryszardem Lenkiewiczem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Wydminy Waldemarem Samborskim- laureatów spośród zgłoszonych osób i instytucji.
Uroczystą Galę prowadziła wybitna śpiewaczka operowa Jolanta Wagner. Znajomość kandydatów, wspaniałe poczucie humoru, wdzięk oraz bezpośredniość sprawiły, że atmosfera wśród publiczności była niezwykle „ciepła”. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach:
⭐️ Mecenas Sportu – Ewelina i Marek Ostrowscy
⭐️ Sportowiec Roku – Bartłomiej Osior
⭐️ Nagroda Artystyczna – Beata Ordyniec
⭐️ Mecenas Kultury – Stowarzyszenie Prospołecznych Inicjatyw Kombajn Kulturalny
⭐️ Ambasador Wydmin – Anna i Stanisław Bałdyga
⭐️ Przedsiębiorca Roku – Spółdzielnia Socjalna HS Prekursor
⭐️ Postawa Godna Naśladowania- Katarzyna Krzyczewska i Cezary Kozdra
⭐️ Nagroda Specjalna – Maria Dolecka
Każdy z laureatów został przedstawiony przez prowadzącą, towarzyszyła temu prezentacja zdjęciowa ukazująca naszych laureatów w działaniu, ale i często w niecodziennych sytuacjach. Najwięcej radości sprawiły zdjęcia z dzieciństwa i młodości. Wyróżnieni dekorowani przez Wójta Radosława Króla oraz członków kapituły otrzymali pamiątkową statuetkę, ryngraf oraz personalnie grawerowane komplety piór firmy Waterman. Prezentacjom towarzyszył grający na żywo znany muzyk Emil Mankiewicz.
Gmina Wydminy jest niezwykle bogata w wyjątkowe osobowości, dzięki Gali poznaliśmy ich działania, dokonania, wyróżnienia. Czasami poznaliśmy laureatów od kuchni dzięki temu nasi codzienni bohaterowie stali się nam bliżsi.
Olbrzymią niespodzianką był dedykowany wyróżnionym koncert Stanisława Sojki, jednego z najbardziej znanych i cenionych artystów w Polsce. Niezwykle czytelny przekaz, świetny głos połączony z brzmieniem koncertowego fortepianu oczarowały widzów. Owacjom nie było końca. Słowa piosenki wykonanej na scenie przez artystę najpiękniej podsumowały I Galę wręczenia nagrody Wydmińska Czapla 2021:
„Na miły Bóg, Życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać, I aby żyć siebie samego trzeba dać”!
zdjęcia: Radek Nowacki
 

BOR7560

Zdjęcie 1 z 36

Przewiń do góry
Skip to content