Julia Kordowska z Wydmin drugą biegaczką w Polsce!

Julia Kordowska z Wydmin po raz kolejny udowodniła, że biegi przełajowe to jej specjalność. W finale krajowym klas szóstych zajęła znakomite drugie miejsce, ulegając tylko zawodniczce z województwa małopolskiego.

Finał Centralny XX Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS odbył się 3 października w Wolborzu. Wydmińscy biegacze byli jedynymi przedstawicielami Warmii i Mazur w tej imprezie.  Oprócz Julii Kordowskiej świetnie zaprezentowały się uczennice klas I gimnazjum. Magdalena Romanowska była szósta, a Zuzanna Zabielska  dziewiąta.  Piętnaste miejsce w tym biegu zajęła Wiktoria Gotkowicz z Gawlików Wielkich. Pozostali zawodnicy z Wydmin zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce swoich biegów. Wśród 45 gmin, Gmina Wydminy zajęła bardzo dobre 17 miejsce. LUKS Dystans Wydminy w klasyfikacji klubów uplasował się na miejscu 16( na 59 klubów).  

W drodze powrotnej z Wolborza reprezentanci Gminy Wydminy zameldowali się w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego. Tam wzięli udział w wydarzeniu „Zostań Gwiazdą Sportu na Narodowym”. Blisko 40 dyscyplin sportowych, od szermierki i skoku w dal, po sumo, taniec sportowy, lacrosse, rugby i koszykówkę na wózkach. Wśród gości sławni sportowcy i Minister Sportu Adam Korol. „ Świetna zabawa!  Dzięki udziałowi w tej imprezie mieliśmy możliwość poznać wiele ciekawych dyscyplin sportowych” – skomentowali wydmińscy biegacze.

„ To ogromny sukces Julii, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach i Gminy Wydminy. Do Wolborza jechaliśmy z nastawieniem zdobycia medalu i cel osiągnęliśmy. Gdyby Madzia Romanowska i Zuzia Zabielska trochę mocniej otworzyły swój bieg mielibyśmy medal także w kategorii klas I gimnazjum. To był dla nas debiut w imprezie rangi krajowej. Jesteśmy przekonani, że medal Julii nie jest ostatnim naszym suksecem w tym sezonie” – Bartłomiej Osior

Skład LUKS Dystans Wydminy: Julia Kordowska, Magdalena Romanowska, Zuzanna Zabielska, Julia Jegor, Karolina Włodkowska, Zuzanna Drozdowska, Wiktoria Gotkowicz, Kinga Waszkielewicz, Zuzanna Osinka, Milena Samiła, Michał Rożenko, Wiktor Snarski, Łukasz Wilgocki. Trenerzy Beata i Bartłomiej Osior

{gallery}sport/kordo{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content