Już po raz 23 w Wydminach odbył się Jarmark Twórców Ludowych!

Wyroby rękodzielnicze, pieśni ludowe, kabaret oraz piknik historyczny to tylko część atrakcji, które miały miejsce podczas XXIII Wydmińskiego Jarmarku Twórców Ludowych. Jarmark odbył się 15 sierpnia br. na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wydminach.

 

W piątek 15 sierpnia br. w Wydminach odbył się XXIII Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych połączony z piknikiem historycznym. W dniu tym nie zabrakło atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jarmark rozpoczął się o godz. 12:00 – od przywitania wszystkich przybyłych przez Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla, Wicestarostę Powiatu Giżyckiego Wacława Jana Strażewicza oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach Ewę Kulpińską-Mejor i trwał aż do późnych godzin nocnych. Podczas jarmarku można było cały czas podziwiać i zakupić wyroby rękodzielnicze twórców ludowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego. W międzyczasie miały miejsce występy zespołów i kapel ludowych. Przybyli goście mogli obejrzeć  Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk, a także posłuchać koncertu pieśni hiszpańskiej.

Podczas XXIII Wydmińskiego Jarmarku Twórców Ludowych nie mogło zabraknąć odniesienia do Święta Wojska Polskiego oraz obchodów 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej. W trakcie jarmarku odbył się pokaz grupy rekonstrukcyjnej, z którą to grupą publiczność razem udała się na plac przy ul. Ełckiej. Publiczność podczas wspólnego pikniku mogła skosztować wojskowej grochówki oraz zrobić wspólne zdjęcie z grupą rekonstrukcyjną. Wszystkiemu towarzyszył grany pod GOK-iem koncert pieśni wojskowych, który rozbrzmiewał po całych Wydminach. Po pokazach wszyscy mogli bawić się przy tanecznej muzyce do późnych godzin nocnych.

Już dziś zapraszamy na kolejny Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych, który odbędzie się w przyszłym roku.

{gallery}Wydminy/23_jarmark{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content