LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy z certyfikatem PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu i Turystyki, nadały certyfikat szkółki piłkarskiej naszemu uczniowskiemu klubowi sportowemu na 2024 rok. Dzięki temu praca z dziećmi i młodzieżą, będzie odbywała się według określonych standardów i podlegała kontroli przez przedstawicieli tych podmiotów. Trenerzy prowadzący, mają obowiązek składania sprawozdań z wykonywanych działań na rzecz rozwoju aktywności ruchowej najmłodszych oraz muszą wykazywać się odpowiednim przygotowaniem.
W bieżącym roku, program certyfikacji zakłada przede wszystkim monitoring i wsparcie dla zespołu dziewcząt U8-U10. Również w przypadku ekip chłopięcych, możemy liczyć na pomoc w zakresie zakupu dodatkowego sprzętu, który będzie wykorzystywany podczas zajęć sportowych. Nasze zajęcia prowadzone są przez 6 dni w tygodniu i obejmują elementy piłki nożnej, pływania i lekkiej atletyki. Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Gminy Wydminy, które gwarantują dostęp do obiektów sportowych, mamy możliwość prowadzenia zajęć ruchowych wśród blisko 125 mieszkańców i mieszkanek Gminy Wydminy.
W obecnym czasie, zachęcamy Państwa do przekazywania 1,5% podatku na rzecz naszego uczniowskiego klubu, a środki zgromadzone w ten sposób chcemy przeznaczyć na zakup kompletów sportowych dla 80 dzieci w wieku 8-16 lat. W tym celu wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej 0000086043 a w celu szczegółowym dopisać LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy.
Chcielibyśmy bardzo podziękować za zeszłoroczną akcję wsparcia naszym sympatykom, do których należą: Gmina Wydminy, R-GOL, firma Nike, TermServis, Sołectwo Wydminy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku, Stowarzyszenie Dla Niepodległej, Delikatesy Centrum, Lasy Państwowe, Fundacja Projekt Arche, Energa, Elektryk Meus, Państwo Phillips, p. Ada Narkiewicz oraz rodzice młodych sportsmenek i sportowców.

Marek Ostrowski
Ewelina Ostrowska
Foto – LUKS Wydminy, Radek Nowacki

Przewiń do góry