Międzynarodowy Turniej piłki nożnej chłopców U – 8 w ramach 24 finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

 „Uczymy się pomagać” pod takim hasłem zorganizowano w Wydminach (warmińsko – mazurskie) turniej piłki nożnej chłopców z roczników 2008 – 2010.  Najmłodsi swoją grą wprowadzili przyjazną i wesołą atmosferę co sprzyjało otwarciu serc i portfeli na rzecz potrzebujących dzieci i seniorów.

 

W rozgrywkach udział wzięło osiem zespołów z Polski i Litwy. Oprócz gospodarzy LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, na parkiecie miejscowej szkoły mogliśmy obserwować młodych sportowców reprezentujących SKS Wigry Suwałki, UKS Rona 03 Ełk, MAP Mazuria Giżycko, AP Talent Ełk, MUKS Gol Giżycko i gości specjalnych FK Rabona z Wilna. Każdy z zespołów miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w pięciu meczach, które dopingowane były przez licznie zgromadzoną publiczność. Impreza rozegrana pod patronatem Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla miała za cel główny integrację dzieci i ich rodziców wokół szlachetnej kwesty realizowanej na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak więc wynik sportowy był tego dnia nieco mniej istotny, a organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników i ich trenerów pamiątkowymi medalami, które symbolizują serduszko związane z orkiestrą. Przyznano również pamiątkowe puchary ufundowane przez samorząd terytorialny i miejscowy uczniowski klub sportowy oraz nagrody indywidualne w postaci sprzętu sportowego dzięki wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej i firmie R – Gol z Ostródy.
Na zakończenie tej części akcji zaprosiliśmy wszystkich uczestników na zdrowy i smaczny posiłek zorganizowany przez firmę Agroturystyka Placówka z Wężówki.

Ewelina i Marek Ostrowscy
Fot. Ewelina Ostrowska

{gallery}sport/pilka_wosp_2016{/gallery}

 

 

 

Przewiń do góry