MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ WROCŁAW TROPHY 2021 (1-4.07.2021)

Po zakończonych Mistrzostwach Polski PZPN (Poznań, 26.06.-03.07.2021) w kadrze Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej jednym z bohaterów został  zawodnik  Klubu Sportowego LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy – Bartosz Rolnik, który w stolicy Wielkopolski jako jeden z niewielu pokonał bramkarza tryumfatorów turnieju z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Jak na prawdziwego kapitana przystało, już kilka godzin później był z nami na międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy 2021. Po dwóch dniach turnieju, mieliśmy 4 punkty po remisie z Parasolem Wrocław i wysokim zwycięstwie z czeskim OMK Sternberk oraz pozycję lidera grupy A.

 Kolejne spotkanie z Polonią Słubice zakończyło się również wysoką wygraną i o możliwości gry o medale decydowało spotkanie z miejscowym Śląskiem Wrocław. Już w początkowej fazie tego meczu powinniśmy mieć rzut karny. Po ewidentnym faulu, którego miejsce skrupulatnie sędzia przesunął o kilka centymetrów otrzymaliśmy tylko rzut wolny.

Mimo niemrawej pierwszej połowy, zakończonej bezbramkowym remisem byliśmy zespołem lepszym. Po zmianie stron objęliśmy prowadzenie. Nasi zawodnicy byli jednak trochę w konsternacji, widząc brak zaangażowania w pracę arbitra, który pokonywał mniej metrów niż większość kibiców obserwujących spotkanie. Po błędach własnych i dziwnej postawie arbitra przegrywamy 1:2 i pozostajemy poza strefą medalową.

Ostatniego dnia remisujemy 1:1 z SP 5 Talent Olsztyn i wysoko wygrywamy (9:1) z Grotem Mazurkowice zajmując ostatecznie 1 miejsce w finale B. Nasz grupowy rywal Parasol Wrocław, z którym zremisowaliśmy 1:1 został zwyciężą Wrocław Trophy U13.

W całym turnieju odnotowaliśmy 3 wygrane, 2 remisy i 1 porażkę. Na gościnnych Polach Marsowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zagraliśmy w składzie: Filip Dziki, Jaś Konopko, Bartosz Rolnik, Oliwier Perdion, Krystian Kuźmiński, Dominik Romanowski, Natan Dąbrowski, Wiktor Ostrowski, Hubert Sadłos, Kacper Kisiel, Kacper Grześkowicz, Natan Dąbrowski, Włodek Skowron, Bartosz Milewski, Rafał Roman i Olaf Samsel.

                                                                                                                                                          Marek Ostrowski

Przewiń do góry
Skip to content