Mikołaj w Wydminach

Święty Mikołaj zrobił wspaniałą niespodziankę najmłodszym uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. We wtorek 20 stycznia odwiedził dzieci w szkole i obdarował je książeczkami. Pomagały mu Śnieżynki.

Różnie bywa z Mikołajami, ale ten był najprawdziwszy, z prawdziwą, srebrną brodą i wielkim sercem do dzieci. Odwiedził przedszkolaki i uczniów w klasach, żartował z nimi, pytał o wierszyki, grzecznych chwalił, a rozrabiakom żartobliwie pogroził palcem. Wszyscy obecni w szkole otrzymali książeczki z klasyką literatury dziecięcej.

Dzieci nie chciały wypuścić gości, ale wiadomo – święty ma dużo obowiązków. Pożegnał się z milusińskimi i pognał przez zaspy do tych, którzy w niego wierzą i czekają aż przyjdzie mimo panującej pandemii. Mikołajowi jednak mikroby nie straszne – używa maseczki, dezynfekuje dłonie i cierpliwie czeka w kolejce po szczepionkę przeciw COVID-19.

Mikołaja i Śnieżynki zaprosiła do Wydmin Lokalna Organizacja Turystyczna „Mazury” w ramach akcji „Czytaj z Mikołajem”. Akcję wsparł organizacyjnie Rotary Club Giżycko.

Dziękujemy Mikołajowi, Śnieżynkom, LOT-owi „Mazury” i Rotarianom za wspaniałą niespodziankę. Dzięki Wam w ten mroźny, styczniowy dzień wszystkim zrobiło się o wiele cieplej.

{gallery}2020/inne/19{/gallery}

 

Przewiń do góry