Nad Jeziorem Wydmińskim powstaną dwie inwestycje za 11 mln zł!

wyspa

W przyszłym roku ruszy największa w historii wydmińskiego samorządu inwestycja. Na wyspie wydmińskiej powstanie  plaża z infrastrukturą sportową.

Zamiast palm wiekowe mazurskie świerki i sosny z dobroczynnymi olejkami eterycznymi, czysta woda, a w niej pląsające ryby i aromatyczny tatarak. Do tego przyjemny piasek, taras wypoczynkowy, zjeżdżalnia, obszerne miejsca relaksu i aktywnej rekreacji oraz strefa palenia ognisk z altaną grillową.

Po raz pierwszy mieszkańcy i goście odwiedzający Wydminy będą mieli do dyspozycji tak bogatą ofertę aktywnego wypoczynku przygotowaną przez samorząd – mówi wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Nasze turystyczne atrakcje łączą się ze sobą – na plażę można przyjść pieszo z centrum Wydmin podążając wzdłuż jeziora aleją spacerową. Po drodze przekroczymy modrzewiowy Most Garbaty. Myślimy też o rowerzystach – w planach jest budowa nowych ścieżek rowerowych oraz oznakowanie i promocja istniejących tras. Jesteśmy też w trakcie opracowania planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Wydmińskiej, który ma docelowo umożliwić organizację łagodnej turystyki na wyspie. To wszystko sprawi, że Wydminy staną się jeszcze atrakcyjniejszą lokalizacją na Mazurach.

Nowe boiska dla plażowiczów, hangar dla OSP i slip dla wędkarzy

Na rozbudowanej plaży będzie co robić – prócz zażywania kąpieli wodnych i słonecznych plażowicze będą mogli korzystać z dwóch boisk do siatkówki plażowej, boiska do koszykówki, badmintona, miejsca do gry w tenisa stołowego oraz gry w „duże szachy”. W naturalną zieleń zostaną wkomponowane nasadzenia.  Zielone przestrzenie i miejsca rekreacji połączą alejki z traktami dla spacerowiczów.

Istotnym elementem projektu będzie inwestycja infrastruktury wodnej – na drugim brzegu jeziora  w pobliżu siedziby OSP Wydminy zbudowany zostanie hangar na sprzęt pływający, slip i pomost wędkarski o długości 27 m.

Do zobaczenia na nowej plaży w Wydminach.

O PROJEKCIE

Nazwa projektu – „Zagospodarowanie brzegu Jeziora Wydmińskiego poprzez budowę plaży z obiektami towarzyszącymi w tym hangar na sprzęt pływający, slip i pomost”. Przewidywana wartość inwestycji 11 mln zł. Źródło finansowania – Nowy Ład. Kwota przyznanych środków 9 mln 900 tys. zł. Udział własny 1 mln 100 tys. zł (10 %).

Przewiń do góry