Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

                                                          Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że w dniach od 25 stycznia 2021r. rusza Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Osoby niepełnosprawne, mające trudności samodzielnego dojazdu do punktu szczepień będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do Punktów Szczepień zorganizowanego przez Gminę.

Rejestracja na bezpłatne szczepienie jest możliwa poprzez:  

  • dedykowaną infolinię pod numerem: 989,
  • lekarza POZ (lekarza rodzinnego),
  • Internetowe Konto Pacjenta.

Transport pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, które:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Gminę Wydminy.

Infolinia

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę Wydminy mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-15.00 za pośrednictwem gminnej infolinii 728-887-110.

Zwracam się z prośbą, aby osoby, które spełniają w/w kryteria oraz potrzebują transportu do Punktu Szczepień zadzwoniły na infolinię najpóźniej 3 dni przed planowanym szczepieniem.

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Spółka cywilna ,,MED-J.A.R.’’ Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Usług Medycznych w Wydminach, ul. Giżycka 6, w chwili obecnej nie ma zgody ze strony NFZ
na otwarcie punktu szczepień przeciwko COVID-19.

W związku z powyższym informuję, że możecie Państwo zgłaszać swoją chęć zaszczepienia się w dowolnym wybranym punkcie szczepień na terenie powiatu giżyckiego bez konieczności zmiany lekarza prowadzącego.

Informuję, iż dostępny punkt szczepień dla mieszkańców Gminy Wydminy
to Dora-M.ed sp. z o. o, ul. Dworcowa 1B, 11-510 Wydminy.

Przewiń do góry