Początek roku młodych adeptów piłki nożnej z Wydminy (warmińsko-mazurskie).

DSC08048

Wyjazd do Ostródy (14.01.2017), okazał się świetnym testem dla wychowanków Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Dwumecz z Juventusem to dla nas główny akcent sobotniego turnieju o Puchar Prezesa firmy R-GOL, która ma swoją główną siedzibę właśnie w tym mieście. Zwycięstwo wydminian dopiero w serii emocjonujących rzutów karnych.

             Swoje zmagania, chłopcy z roczników 2009 i 2010 trenujący na co dzień w uczniowskim klubie sportowym, rozpoczęli bardzo dobrze dając popis swoich umiejętności  z drugim zespołem Akademii Piłkarskiej z Ostródy. Kolejne dwa spotkania, to także wiele ciekawych i głównie indywidualnych akcji, co w tym wieku jest oczywistą normą. Mimo nieco lepszej gry remisujemy z AP Żuri Olsztyn i zespołem z Działdowa. Ostatni mecz grupowy to długo oczekiwane spotkanie z wychowankami polskiej filii akademii włoskiego Juventusu Turyn. Mecz bardzo ładny do oglądania, co przełożyło się na świetną atmosferę na trybunach. Lekkie wskazanie na młodych piłkarzy z Wydmin jednak kolejne spotkanie na remis.

Faza ćwierćfinałowa to niestety nieco słabsza dyspozycja naszej drużyny ale i przeciwnik, który tego dnia był poza zasięgiem pozostałych dziewięciu konkurentów. Przegrana z GKS Wikielec pozbawia nas udziału gry w strefie medalowej ale daje motywacje do dalszego rozwijania umiejętności sportowych. Dwa kolejne mecze to zwycięstwa, które mogliśmy świętować dopiero po seriach rzutów karnych. Pierwsze
i drugie spotkania po remisach; z gospodarzami AP Ostróda I i z Juventusem Toruń, wygrywamy lepiej wykonując rzuty karne co stanowi pozytywne podsumowanie zajęć dla młodych sportowców, które organizowane są w ramach rozwijania sportu powszechnego na terenie Gminy Wydminy.

            Skład LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy U-8/7 na turnieju w Ostródzie: Janek Konopko, Filip Dziki, Jeremiasz Michałowski, Oskar Świątkowski, Wiktor Ostrowski, Kamil Waleriański, Włodek Skowron, Wiktor Warchoł, Wojtek Kasprowicz i Szymon Nisgorski.

Marek Ostrowski

{gallery}marek18{/gallery}

Przewiń do góry