III Półmaraton Wydminy

DSC02214Za nami III Półmaraton Wydminy. Rekordowa frekwencja, międzynarodowa obsada, znakomita atmosfera i dużo sportowych emocji. To wszystko w miejscowości liczącej  zaledwie 2500 mieszkańców.

 

 

III Półmaraton Wydminy odbył się 9 lipca. W zawodach udział wzięło  400 osób, w tym blisko setka dzieci, dwunastu zawodników na wózkach handbike oraz zawodnicy z Litwy i Rosji.  

Rozpoczynające imprezę biegi dziecięce przegoniły czarne chmury i zapoczątkowały dużą dawkę pozytywnych wrażeń.  Między młodymi gospodarzami na starcie ustawiali się turyści, uczestnicy koloni i obozów harcerskich stacjonujących w Wydminach.

 

 

Start biegu głównego zaplanowany był na godzinę 13:30. Jako pierwsi na trasę 10km ruszyli wózkarze. Minutę po nich przez centrum Wydmin przebiegł peleton biegaczy. Bogdan Król z IKS Smok Lotos Orneta zwyciężył w wyścigu wózków. Warto wspomnieć, że czas zwycięscy 17:50 to średnia prędkość 34km/godz! Na drugim miejscu uplasował się Michał Dziuba z Olsztyna, który o długość koła wyprzedził Piotra Małka z GTM Veloactiv Otwock. Wśród pań triumfowała Katarzyna Zubowicz z Wydmin, która stoczyła bardzo zacięty bój z klubową koleżanką Moniką Pudlis.

 

 

Bieg na 10km wygrał Paweł Pszczółkowski. Czasem 32:54 zrealizował swój przedstartowy cel i wypełnił minimum na Mistrzostwa Polski. Najszybszą kobietą na  tym dystansie była urodzona w Wydminach Beata Bielenica, triathlonistka reprezentująca klub Tri Negu Olsztyn.

 

 

Malowniczą, bardzo mazurską trasę 21 km wokół Jeziora Wydmińskiego najszybciej pokonał Petras Pranckunas z Wilna, wyprzedzając Mariusa Diokasa również z Wilna i Jerzego Martynę z Giżycka. Podium w kategorii kobiet otworzyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Drugie miejsce zajęła Beata Dębowska z Olsztyna, a trzecie reprezentantka Litwy w biegach ultra, Viktotija Tomasevicjene. Najliczniejszym klubem zostali rozbiegani gospodarze, klub Biegam Bo Lubię Wydminy.

 

 

Każdy uczestnik wydmińskiego biegu otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę oraz symboliczny bochenek chleba. Najlepszym w poszczególnych kategoriach nagrody wręczali przedstawiciele głównych partnerów biegu; biegająca wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Sylwia Jaskulska, Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Prezes Eko Piekarni Wydminy Franciszek Pawłowski, któremu towarzyszył zastępca prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej Stanisław Śledziewski.

 

 

Półmaraton Wydminy przyciąga jak magnes. Kameralna atmosfera, serdeczni mieszkańcy i dużo mazurskich akcentów sprawia, że uczestnicy czują się tu bardzo swobodnie. 

„ Konsekwentnie pracujemy nad „mazurskością” naszego biegu. To kierunek, w którym chcemy podążać w przyszłych latach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że ten lipcowy weekend spędziliście razem z nami”. Beata Pokrzywińska-Osior i Bartłomiej Osior- Fundacja Dystans. 

 

wyniki: https://elektronicznezapisy.pl/event/537/results.html

 

galerie:

 https://picasaweb.google.com/101865788565848055845/6305614037507663601

 

https://www.dropbox.com/sh/uer9ut1j8f8a7nu/AACWuT2n3kdUSEAtLPr1W2BIa?dl=0

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Bartłomiej Osior

tel.506 161 563

2DSC02102DSC02135

Przewiń do góry
Skip to content