Posterunek Policji w Wydminach już otwarty.

Dziś rano, o godzinie 11:00 uroczyście otwarto Posterunek Policji w Wydminach.  Otwarcia posterunku dokonali sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Posterunek policji w Wydminach został zamknięty mimo sprzeciwów mieszkańców i władz gminy w marcu 2012 roku. Po pięcioletniej przerwie ponownie Wydminy mają siedzibę policji. Budynek na siedzibę posterunku przekazały władze gminy Wydminy. Jest to pierwszy z planowanych 14. posterunków, które zostaną przywrócone na Warmii i Mazurach.

Podczas uroczystości zostały wręczone ministerialne odznaczenia „ Zasłużony Policjant” oraz medale „Za Zasługi dla Policji”, a także awanse na wyższe stopnie służbowe. Po oficjalnej części goście i mieszkańcy, którzy przybyli na uroczystość mogli zwiedzić pomieszczenia Posterunku Policji w Wydminach znajdującego się przy ulicy Grunwaldzkiej 43.

W uroczystości uczestniczyły władze Gminy Wydminy m.in. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato, Sekretarz Gminy Alina Romanowicz, Skarbnik Gminy Krystyna Truchan.

Po uroczystości Wójt Gminy Wydmin Radosław Król wraz z sekretarzem stanu w MSWiA Jarosławem Zielińskim i delegacją złożyli kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem Podporucznika Kazimierza Chmielowskiego, ps. „Rekin”.

 

 

{gallery}2017/inne/22{/gallery}

Przewiń do góry