KOMUNIKAT GMINNEGO BIURA SPISOWEGO

Gminne Biuro Spisowe w Wydminach uprzejmie przypomina, że od 1 kwietnia trwa obowiązkowy spis powszechny ludności i mieszkań. Jego zadaniem jest poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki uzyskanym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

 

Do spisu zobowiązany jest każdy mieszkaniec Polski niezależnie od pochodzenia, kraju obywatelstwa czy wieku.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy. Można to uczynić, logując się poprzez Profil Zaufany bądź podanie PESELu i nazwiska panieńskiego matki na stronie http://spis.gov.pl. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail. Dla osób pozbawionych dostępu do Internetu przewidziany jest punkt w siedzibie Urzędu Gminy Wydminy z przygotowanym stanowiskiem komputerowym.

Nie warto zwlekać – unikanie samospisu internetowego wiąże się z telefonem bądź wizytą rachmistrza spisowego, który, korzystając z listy pytań zawartej na stronie spisu, przeprowadzi obowiązek spisowy. Weryfikację, czy osoba podająca się za rachmistrza rzeczywiście nim jest, można przeprowadzić dzwoniąc pod numer 22 279 99 99.

Próba uchylenia się od obowiązku spisowego wiąże się z nałożeniem kary grzywny o wysokości do 5 tys. zł. Narodowy Spis Powszechny ma być prowadzony do 30 września.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

Przewiń do góry
Skip to content