Sportowa niedziela młodych sportowców z Wydmin (warmińsko-mazurskie) na międzynarodowym turnieju piłki nożnej w litewskim Mariampolu.

DSC 0126 KopiowanieTrzy zespoły z Polski i trzy litewskie ekipy spotkały się 2 kwietnia br. w Futbolowej Arenie, która jest dumą litewskiej piłki nożnej. Kilka dni po finale Pucharu Litwy, do Mariampola zjechali młodzi zawodnicy, którzy wzieli udział w turnieju przygotowującym do rozgrywek ligowych. Organizatorzy wyróżnili grających w barwach zespołu z Wydmin Janka Konopkę i Bartosza Rolnika za wyróżniającą się sportową postawę na boisku.

     

Polskę na turnieju reprezentowały dwa zespoły uczniowskiego klubu Sport
z Kulturą ZSO Wydminy oraz Akademii 2012 z Suwałk. Gospodarze również wystawili dwa zespoły oraz zaprosili zespół z litewskiej stolicy Wilna. Turniej rozegrany został
w systemie każdy z każdym, co pozwoliło na sprawdzenie dyspozycji wszystkich zawodników, którzy udali się na te zawody. Zespół A LUKS Wydminy poradził sobie ze wszystkimi przeciwnikami, nie dając również złudzeń młodszym kolegom
w bratobójczym spotkaniu, pomiędzy zespołami z Wydmin. Drużyna B, uplasowała się w kategorii końcowej na bardzo dobrym trzecim miejscu, dzięki świetnej postawie wyróżnionego Janka Konopki ale również waleczności Filipa Dzikiego czy Włodka Skowrona.

Wszyscy zawodnicy, reprezentujący LUKS Wydminy w tych rozgrywkach zaprezentowali się przyzwoicie co dobrze wróży przed zbliżającym się finałem wojewódzkim turnieju PZPN „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku (8.04.2017 Iława) i pierwszą, wyjazdową kolejką ligi Żak WMZPN, w której zespół z Wydmin zmierzy się z ełcką Roną 03 (24.04.2017 Ełk).     

            Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy na turniej w Mariampolu: Bartosz Rolnik, Piotr Pośrednik, Krystian Kuźmiński, Kacper Grześkowicz, Dawid Waleriański, Janek Karolczuk, Oliwier Perdion, Kacper Kilsiel, Szymon Siłkiowski, Jan Konopko, Włodek Skowron, Filip Dziki, Wiktor Ostrowski, Wiktor Warchoł, Oskar Świątkowski, Oskar Zań i Kamil Waleriański.

Marek Ostrowski

Foto – Jan Karolczuk

{gallery}2017/sport/pilka/03{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content